HR-тренди українського IT у 2023 році: інсайти конференції IT Meets

  • 29 марта, 19:03
  • 3737
  • 0

Днями у Львові відбулась перша конференція IT Meets, присвячена темі пошуку та розвитку талантів. Більше сотні провідних HR-фахівців українських IT-компаній понад вісім годин дискутували про те, як зберегти внутрішні ресурси працівників та якою має бути HR-стратегія на другий рік повномасштабної війни. Як медіапартнери конференції, розповідаємо, якими головними інсайтами ділились спікери.

Підтримка ментального здоров’я працівників


Психолог-практик Володимир Станчишин поділився  порадами, як зберігати мотивацію та продуктивність, незважаючи на виклики часу. Він радить працівникам дотримуватися простих правил: достатньо спати, якісно та смачно харчуватися. Це базові потреби, якими не слід нехтувати.

На робочому місці хорошою практикою може бути часткове уникання теми війни. Водночас це не означає, що потрібно повністю відмежувати себе від новин. Він пропонує HR-спеціалістам створити таке середовище у своїх компаніях, де працівники зможуть хоча б на деякий час переключитися на роботу і взяти паузу від воєнного контексту, а також вільно говорити про свої переживання без засудження.

Прозорість та відкритість


Галузь нині переживає складні часи: іноземні компанії обережніше укладають контракти з українцями, також впливає на ринок і світова рецесія. Тому важливо відверто говорити про стан речей у компанії з працівниками.

«Одна з наших абсолютних цінностей — це прозорість. Це дуже допомагає, особливо, коли зростає напруга в індустрії щодо того, чи залишиться у тебе робота, чи не захоче твій клієнт піти у безпечніший регіон. Ми проводимо регулярні “all hands” мітинги, де відверто говоримо про ситуацію в бізнесі наших партнерів та всередині компанії», —  поділилася Марʼяна Горлач, CEO, Blackthorn Vision.

Зарплатні дослідження


Експерти вважають, що зарплатні дослідження допоможуть оптимізувати компенсаційну систему компанії, формувати достойні зарплати працівникам та запобігти відтоку кадрів, а відтак бути конкурентним роботодавцем на тех-ринку України.

Львівський IT Кластер під час конференції представив дослідження IT Research: Salary Report. Команда проєкту вже проаналізувала дані понад 9120 ІТ-спеціалістів з 35 провідних IT-компаній Кластера. У 2023 році планують провести ще дві хвилі дослідження.

Волонтерство


Учасники панельної дискусії, присвяченої волонтерству, зійшлися на думці, що компанії, які допомагають наближати перемогу України, можуть ефективніше залучати й втримувати таланти.

«90% наших офісних активностей пов’язані з волонтерством, збором коштів. Аналізуючи відгуки працівників, ми зрозуміли, що вони стали більш лояльними. Крім того, це впливає і на найм. Усі знають, що зараз, коли кандидат приходить на співбесіду, то запитує, як компанія долучається до Перемоги», — розповіла Ольга Чех, голова фонду Sombra for Ukraine.

Проєкт IT Meets – це серія одноденних професійних конференцій. Ініціатива створена для якісного обміну знаннями й досвідом, продуктивного нетворкінгу та розвитку культури професійних спільнот українського ІТ.  


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий