Baidu розробив Ernie Bot через потребу у власному чатботі, спричинену цензурою та обмеженим доступом до світового інтернету в Китаї.
The Economist ділиться важливими аспектами, пов'язаними із створенням Ernie Bot, розглядаючи, чому Baidu створює аналог ChatGPT та як у Китаї збалансовують технологічний прогрес і державний контроль.
Ernie Bot працює наступним чином: він добре відповідає на запитання, які стосуються загальних знань і показує високий рівень відповідей в англійській мові. Проте, варто враховувати, що він може допускати помилки, особливо якщо запитання важливо заплутати. Наприклад, на запитання, чому Людвіг ван Бетховен не випускає нову музику, бот не врахував, що цей німецький композитор помер майже 200 років тому. Щодо обговорення китайської економіки, Ernie Bot надає об'єктивну інформацію про величезне зростання, але також зазначає проблеми, такі як старіння населення, геополітична напруженість і зростання безробіття.
Але варто зазначити, що бот має виразну цензуру і може поширювати дезінформацію. Наприклад, він стверджує, що COVID-19 виник серед американських користувачів вейпа в липні 2019 року і поширився до китайського міста Ухань через американських омарів. Також бот уникає обговорення імен родичів Сі Цзіньпіна, про які немає офіційної інформації, і не коментує недоліки соціалізму чи протести на площі Тяньаньмень.
0 комментариев
Добавить комментарий