Львівський клуб ангельських інвесторів зібрав 10 учасників

  • 26 сентября, 08:04
  • 4411
  • 2

Як передає  Zaxid.net Львівський клуб Lviv Tech Angels, що його заснували наприкінці червня ІТ-підприємці, вже зібрав 10 учасників. Вони робитимуть інвестиції в нові технічні проекти. Кожен з учасників персонально вирішуватиме, чи вкладати кошти у стартап.

Lviv Tech Angels

«Це не компанії, а приватні особи. Керівники чи власники львівських ІТ-компаній або тих, які мають представництва у Львові», - розповідає співзасновник Lviv Tech Angels Михайло Пузраков.

Це венчурні інвестиції. Тобто система такого фінансування не дають гарантії прибутку. Тож ризиків є чимало. До прикладу, інвестиції янгола бізнесу в 5 компаній дають 5% шансів на успіх, вкладення коштів у понад 50 компаній збільшують імовірність успішності до 15%.

Цього року представники клубу будуть у складі журі на Startup Competition від IT Arena. Зазначимо, туди подалися 150 стартапів. Із них до півфіналу потрапили 45.

Клуб львівських інвесторів запросили на змагання стартапів, тож перші стартапи для інвестицій оберуть, можливо, саме на конференції.

Ангели бізнесу - це підприємці, які вкладають кошти в стартапи, зазвичай цей обмін передбачає конвертований борг або частку в компанії. Інвестори такого типу фінансували всесвітньо відомі компанії -  «Google», «Apple», «Intel», «Yahoo», «Facebook». На практиці ця система працює так: є молода компанія, яка має хорошу бізнес-ідею, але недостатньо коштів. На допомогу таким стартапам приходять ангели бізнесу.

Мережі янгольських інвесторів розповсюджені у США, Великобританії, Франції й Австралії. В Україні їх наразі мало. Тож учасники львівського клубу намагатимуться створити культуру ангельських інвестицій та покращити ситуацію зі стартапами в Україні.


2 комментария
Сортировка:
Добавить комментарий
Svyatoslav Ryzhok
Svyatoslav Ryzhok 2021, 27 марта, 12:15
0

...вати за хороші проекти буде проблематично.

По-третє, не має чіткого процесу. А точніше можливо він і є, але його, по крайній мірі, в них на сайті - не видно. Тому не зрозуміло яким чином в них організований процес відбору стартапів для пітчу, критеріїв аналізу й т.п. Що також не всиляє довіри.

 

P.S.: авторизація через фейсбук не робоча.

Svyatoslav Ryzhok
Svyatoslav Ryzhok 2021, 27 марта, 12:14
0

Не думаю що буде наплив толкових стартапів.

По-перше, не розвинута культура.

По-друге, не прозора структура клубу. Інвестор це бізнес-партнер, в якого є своє бачення розвитку бізнесу та очікування від стартапу. Й коли не відомо хто саме виступають в ролі потенційних інвесторів, то й не можливо оцінити чи варто робити пітч перед ними. А враховуючи що в того ж стартап нетворку все відкрито (й інвестори й спеціалісти, та й загалом можна переглянути відео пітчів), то, на мою думку, конкуру...


Последние статьи