Новітня система безпеки зробить VPN застарілим

  • 21 декабря, 12:33
  • 4631
  • 0

Дослідниками з Університету Сент-Ендрюс, Науково-технологічного університету імені короля Абдалли (KAUST) і Центру нетрадиційних процесів наук (CUP Sciences) розроблена нова система безпеки захисту від злому, яка покликана революціонізувати конфіденційність комунікацій.

Міжнародна група вчених створила оптичні чипи, які дозволяють відправляти інформацію від одного користувача іншому, використовуючи одноразовий несанкціонований зв’язок, здатний забезпечити «ідеальну секретність». Оскільки тепер конфіденційні дані можуть бути захищені надійніше, ніж будь-коли раніше.

Запропонована дослідниками система використовує кремнієві чипи, які містять складні структури, що незворотньо змінюються для відправки інформації в одноразовому ключі, який не може бути відтворений або перехоплений зловмисником.

Нова система безпеки майбутнього

Хоча сучасні стандартні криптографічні методи дозволяють швидко відправляти інформацію, вони можуть бути зламані майбутніми комп’ютерами і квантовими алгоритмами. Однак, за словами дослідницької групи, їхній новий метод шифрування даних не піддається злому і використовує існуючі мережі зв’язку. Він також займає менше місця в цих мережах, ніж традиційні зашифровані повідомлення.

Доцент кафедри електротехніки в KAUST і керівник дослідження, доктор Андреа Фраталоккі (Dr. Andrea Fratalocchi) пояснив, чому нова система безпеки команди матиме важливе значення в квантову епоху.

«З появою більш потужних і квантових комп’ютерів все поточні шифрування будуть зламані за дуже короткий час, що викриє конфіденційність нашого сьогодення і, що більш важливо, минулого спілкування. Наприклад, зловмисник може зберегти зашифроване повідомлення, відправлене сьогодні, і дочекатися, коли стане доступна відповідна технологія для розшифровки повідомлення. Впровадження величезних і доступних ресурсів глобальної безпеки є всесвітньою проблемою, яку це дослідження може вирішити для всіх і всюди. Якщо ця схема може бути реалізована глобально, криптохакерам доведеться шукати іншу роботу».

доктор Андреа Фраталоккі

Наразі, дослідницька група працює над розробкою комерційних додатків для своєї запатентованої технології, і найближчим часом вони планують випустити повнофункціональну демо-версію.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи