Starlink vs "Старлінк": компанія Ілона Маска подала до суду на українських айтішників

  • 23 ноября, 16:53
  • 1615
  • 0

За словами засновника української IT-компанії Сергія Дулицького, представники SpaceX ще в 2021 році зв'язалися з ним і вимагали відмовитися від бренду. 

Американська компанія SpaceX, що належить бізнесменові Ілону Маску, подала позов проти українських компаній ТОВ "Старлінк" та "Укрпатент". Американська компанія вимагає достроково припинити реєстрацію торгової марки української компанії, назва якої збігається з назвою дочірньої компанії SpaceX — Starlink. Про це повідомляє інтернет-ресурс dev.ua.

Видання посилається на постанову київського Господарського суду від 24 жовтня, в якій йдеться про відкриття провадження у цій справі. Перше засідання у судовій справі заплановане на 8 грудня.

У розмові із журналістами засновник української компанії Сергій Дулицький розповів, що українське ТОВ "Старлінк" згідно з реєстром було зареєстроване ще в 2009 році. Його підприємство надає IT-послуги під брендом StarLink вже дуже давно — понад 14 років.

spacex судиться з ооо старлінкFullscreen
Дані з каталогу підприємств України

Водночас американська Starlink з'явилася в Україні у квітні 2022 року. Вона називається ТОВ "Старлінк Юкрейн", і після початку війни надає в Україні послуги супутникового інтернету.

Дулицький також повідомив, що ще до війни в 2021 році представники американської тезки зв'язалися з ним і вимагали відмовитися від бренду.

"Причина: Starlink — це всесвітньо відомий бренд. Тому віддайте", — сказав Дулицький.

Водночас бізнесмен підкреслив, що не хоче просто так віддавати назву американській компанії, але припускає, що може піти на діалог зі SpaceX, якщо американці компенсують його фірмі втрати, пов'язані з відмовою від бренду.

"Ми ж не винні в тому, що обрали таку назву. До речі, ще задовго до того, як з'явився сам Starlink", — зазначив Дулицький і додав, що його компанія під цим брендом відома на IT-ринку багатьом клієнтам.

Раніше повідомлялося, що ЗСУ турбують збої у роботі супутникового інтернету Starlink. Як повідомили журналісти CNN, на початку листопада 1 300 військових супутників раптом відключилися через дискусії щодо фінансування проєкту. 

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 31 жовтня повідомив, що в Україні працює понад 20 тисяч терміналів Starlink для забезпечення високошвидкісного супутникового доступу до інтернету. За словами чиновника, Starlink продовжуватиме функціонувати в країні, оскільки наразі це елемент критичної інфраструктури.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи