Зеленський відповів на петицію щодо заборони 5G-зв'язку в Україні

  • 21 июля, 10:56
  • 3846
  • 0

Президент України Володимир Зеленський закликав прем'єр-міністра Дениса Шмигаля і очільника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ), Олександра Животовського проінформувати населення країни про вплив мобільних технологій 4G і 5G на здоров'я людей

6 липня петиція, яка закликає заборонити використання 5G-зв'язку в Україні, набрала 25 тис. голосів, необхідних для початку її розгляду президентом України.

 Президент подякував підписантам «за активну громадянську позицію», але зазначив, що 5G не несе шкоди здоров’ю, якщо дотримуватися вимог щодо рівня електромагнітного випромінювання.

Як йдеться у відповіді, вплив електромагнітних полів на людське здоров’я вивчає Міжнародна комісія із захисту від неіонізуючого випромінювання (ICNIRP). Ця організація розробила рекомендації щодо граничних норм електромагнітного випромінювання.

«Основними радіочастотними діапазонами для 5G в Європі та світі визначено діапазони частот 700 мегагерц та 3400-3800 мегагерц, планується також задіяти більш високочастотні діапазони. Це дасть змогу передавати великі обсяги даних з мінімальними затримками (одна з переваг 5G), що так само зробить можливим розвиток нових сервісів та
технологій», – зазначає Зеленський.

Наразі, додає він, встановлений граничний рівень електромагнітного випромінювання для радіотехнічних об’єктів, які працюють у діапазонах від 30 мегагерц до 300 гігагерц.

«Європейський парламент наголошує, що при виконанні рекомендацій щодо допустимого рівня електромагнітного випромінювання для радіочастот 5G не несе шкоди людському здоров’ю», – стверджує президент.

Крім того, відповідь на петицію згадує і поширене хибне переконання, що мережі 5G якимось чином пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все