Ajax випустив новий датчик MotionCam і важливе оновлення OS Malevich 2.8

  • 12 декабря, 13:47
  • 4709
  • 0

Сьогодні український виробник охоронних систем Ajax випустив одразу декілька очікуваних новинок: датчик руху з фотоверіфікацією тривог MotionCam і оновлення операційної системи Malevich 2.8, куди увійшли сценарії автоматизації, пульт управління розумним будинком Button і Multi-Rex – можливість охорони величезних об’єктів без дротів.

Нові пристрої та оновлення операційної системи вирішують відразу декілька проблем споживачів: порушення приватності традиційними відеокамерами, об’єднання охоронного обладнання і розумного будинку в єдину систему і покриття бездротовою охоронною системою дійсно великих об’єктів.

Довгий час вважалося, що система охорони і автоматизація будинку – це дві різні речі. Ми починаємо зрощувати ці поняття на базі Ajax, щоб гарантувати широкий спектр автоматизації та захисту в одному рішенні. Нам вдалося підняти інформативність системи на абсолютно новий рівень і при цьому зберегти досвід установки і використання Ajax, до якого вже встигли звикнути професіонали і користувачі в усьому світі.

Олександр Конотопський, CEO Ajax Systems

Ajax MotionCam – безпечна фотоверіфікація

MotionCam – новий датчик руху з фотокамерою для верифікації тривог вирішує проблему непідтверджених спрацювань і виїздів охоронних патрулів за хибними тривогами. Датчик фіксує вторгнення, робить серію фотографій, і господар та охоронна компанія точно бачать, чи дійсно в приміщення хтось пробрався або причиною тривоги стала помилка користувачів, гіперактивність домашніх тварин або неоптимальне встановлення датчиків. Датчики руху MotionCam не порушують приватність, бо активують камеру тільки при тривозі – ні у користувачів, ні у охоронної компанії немає лазівки, що дозволить датчику зробити знімок по команді.

Для датчика був розроблений новий радіопротокол Wings. Він гарантує паралельну передачу тривог і знімків менш ніж за 9 секунд на відстань до 1700 метрів і забезпечує рекордну автономність для такого типу пристроїв – до 4 років роботи від комплектних батарей. Всі дані шифруються при передачі і під час зберігання, а фотографії ніким не обробляються і не аналізуються. При цьому тривоги, як і раніше, передаються по основному радіопротоколу Jeweller за лічені секунди без перешкод.

Я пишаюся тим, що команда Ajax може створювати подібні винаходи. Технологія Wings задає новий стандарт в індустрії безпеки. Швидка передача фотографій на відстані до 1700 метрів при високій енергоефективності – це магія, раніше недоступна на ринку. Це перемога не тільки для нас, але для всієї української інженерії в цілому.

Олександр Конотопський, CEO Ajax Systems

OS Malevich 2.8 – сценарії автоматизації, Ajax Button, Multi-Rex

Ajax вдалося змінити ставлення людей до систем безпеки. «Охоронне обладнання» стало ґаджетом, який приємно використовувати щоб жити і працювати в безпеці. Оновлена операційна система Malevich 2.8 дає можливість користувачам системи автоматизувати рутинні дії: ставити систему на охорону за розкладом, керувати домашньою та офісною технікою, протидіяти форс-мажорам. При цьому надійність системи автоматизації піднялася на рівень охоронної.

Приклади доступних сценаріїв (виходять в бета-версії)

  • Нічний режим за розкладом – автоматично ставить периметр під охорону
  • Обігрів житла за графіком – cистема дозволяє налаштувати роботу теплої підлоги за розкладом і автоматично включає електрокотел або бойлер ночами – коли електрику дешевше
  • Автоматичні двері та ролети – сценарій виключає ситуацію, коли співробітники забувають опустити ролети або замкнути двері
  • Антипотоп-система – датчики протікання Ajax LeaksProtect з перших крапель визначать прорив труби, протікання пральної або посудомийної машини. A сценарій автоматично перекриває воду і запобігає затопленню
  • Знеструмлення будинку в разі пожежі – пожежні датчики моментально реагують на появу диму і зростання температури, а сценарій відключає електрику в приміщенні
  • Включення освітлення і сирен при тривозі – система відлякує грабіжників ще на підступах до будинку за допомогою сліпучого світла і гучних сирен
  • Імітація присутності – збираючись у відпустку, можна налаштувати графік роботи освітлення і аудіосистеми. Житло не буде виглядати порожнім під час відсутності мешканців і не приверне увагу грабіжників

Для зручності використання сценаріїв також була розширена функціональність тривожної кнопки Button. Кнопка тепер підтримує два режими: тривога і управління пристроями автоматизації. Натиснувши на кнопку в ролі пульта, можна одночасно вимкнути освітлення, замкнути двері і вікна, і відкрити гаражні ворота.

Сьогодні ми робимо великий крок в сторону розумного будинку на базі Ajax. Завдання цього релізу – автоматизувати рутинні дії користувачів в додатку і навчити систему Ajax самостійно протистояти загрозам. Наступним фокусом стане більш глибоке занурення в автоматизацію клімату та освітлення. Для розвитку напрямку розумного будинку в Ajax Systems вже сформована окрема R&D команда. У найближчі 2 роки ми плануємо в рази розширити серію пристроїв автоматизації.

Валентин Гриценко, CMO Ajax Systems

Multi-Rex – захист по-справжньому великих об’єктів

Тепер до однієї централі Ajax можна підключити до 5 ретрансляторів сигналу ReX. Площа покриття збільшилася з 12 до 35 км². Єдиною системою без складних будівельних втручань можна убезпечити офіс в кілька поверхів, фабрику з бетонними перекриттями, фермерство з великою кількістю будівель і великою територією тощо.

ReX підсилюють автономність охорони і підвищують її надійність. Кожен ретранслятор об’єднує підключення до нього датчики в самостійну підсистему. Якщо зв’язок з хабом пропаде, ReX візьме на себе захист своєї ділянки об’єкта.


Теги: ajax
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий