Cлужба безпеки України спіймала хакера, який викрав персональні дані жителів ЄС і США

  • 19 мая, 16:47
  • 3848
  • 0

Cлужба безпеки України спіймала хакера, відомого під псевдонімом «Sanix», який викрав персональні дані жителів ЄС і США

Як повідомляє прес-служба Служби безпеки України, хакером є, ймовірно, українець, житель Івано-Франківської області. Вони зафіксували продаж ним баз даних з логінами і паролями до скриньок електронної пошти, пін-кодами банківських карток, електронних гаманців криптовалют, рахунків PayPal.

Відзначається, що хакер в минулому році привернув увагу світових фахівців з кібербезпеки, виклавши на одному з форумів оголошення про продаж бази з 773 млн адресами електронної пошти і 21 млн унікальними паролями. Подібних баз викрадених і зламаних паролів у хакера було, щонайменше, сім, загальний обсяг яких сягав майже терабайт. У них входили персональні, в тому числі фінансові, дані жителів ЄС і США.

Крім того, в січні 2019 року про цього хакера писали The Guardian, Forbes і Newsweek. База даних, яку він виставив на продаж, була «найбільшим за всю історію масивом викрадених даних».

В ході обшуків за місцем його проживання правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку з двома терабайтами вкраденої інформації та готівкові гроші від незаконних операцій в сумі майже 190 тис. гривень і більше 5 тис. доларів.

Хакеру готується повідомлення про підозру в несанкціонованому втручанні в роботу комп’ютерів і в несанкціонованому збуті або розповсюдженні інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в комп’ютерах.


Теги: хакер
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все