Вчені з Інституту фізики атмосфери при Китайській академії наук створили модель штучного інтелекту (ШІ), яка використовує алгоритми глибокого навчання для прогнозування розвитку та характеру природного явища Ель-Ніньйо в центральній частині Тихого океану, повідомляє Xinhua.
«Це дослідження демонструє потенціал штучного інтелекту для покращення прогнозів значних кліматичних подій, таких як Ель-Ніньйо, які можуть мати руйнівні наслідки по всьому світу», — заявив науковець Хуан Пін.
Відзначається, що розроблена модель штучного інтелекту виявилася більш точною в прогнозуванні аномалій температури поверхні в західно-центральній екваторіальній частині Тихого океану порівняно з традиційними динамічними моделями.
Додатково, гібридна модель, яка комбінує прогнози штучного інтелекту та динамічні моделі, досягла ще більшої точності в прогнозуванні подій Ель-Ніньйо в центральній і східній частині Тихого океану.
Дослідницька група планує розширити навчання для сезонного прогнозування клімату, щоб надавати заздалегідь більш точні і ранні попередження про основні погодні явища.
Ель-Ніньйо та Ла-Нінья — це протилежні екстремальні явища в екваторіальній зоні Тихого океану, характеризуються значними відхиленнями температури води та атмосферного тиску, що тривають близько шести місяців.
Феномен Ель-Ніньйо характеризується раптовим підвищенням температури поверхневого шару води на 5-9 °C у східній частині Тихого океану, особливо в тропічній і центральній областях, на площі близько 10 мільйонів км². З іншого боку, Ла-Нінья, що є протилежністю Ель-Ніньйо, проявляється зниженням поверхневої температури води нижче кліматичної норми на сході тропічної зони Тихого океану. Разом вони утворюють коливання.
0 комментариев
Добавить комментарий