В Ірландії витратили понад €2 млн на регулятор азартних ігор, але він так і не запрацював

  • 18 апреля, 09:01
  • 3752
  • 0

На створення Управління з регулювання азартних ігор Ірландії вже витрачено близько €2 млн, починаючи з 2022 року. Але через затримки в законодавстві регуляційний орган досі не може розпочати свою роботу.

Законопроєкт про регулювання азартних ігор в Ірландії почали розглядати у 2022 році і, як повідомляє Gambling Insider, зараз його ухвалення перебуває на завершальній стадії. Починаючи з 2022 року, на створення та оптимізацію Управління з регулювання азартних ігор виділяли чималі кошти:

  1. у 2022 році – €161 тис.;
  2. у 2023 році – €1,63 млн;
  3. у 2024 році (до березня) – €303 тис.

Представник Міністерства юстиції Ірландії Джеймс Браун, пояснив, чому ухвалення нового закону та запуск регулятора тривають так довго:

«Це величезний закон. Ми намагаємося регулювати сферу, яка фактично не регулюється з точки зору ліцензування. Але ми виходимо з погляду охорони здоровʼя та безпеки, тому також розглядаємо розділи щодо боротьби з відмиванням грошей, заходів задля захисту дітей тощо»

Водночас така викликає певне занепокоєння серед представників азартного бізнесу, які вже приблизно два роки чекають на остаточне ухвалення закону. На початку квітня представники компанії Lottoland висловили занепокоєння з приводу того, що Джеймс Браун відмовився зустрітися з ними для обговорення актуальних проблем в азартній ніші та шляхів їхнього вирішення.

Браун не назвав точних термінів запуску регулятора, однак зауважив, що його діяльність не потребуватиме значних фінансових надходжень від держави:

«Регулятор буде самофінансуватися коштом зборів. У нас також є соціальний фонд, тож ми будемо стягувати кошти з азартної галузі на освіту, лікування та підвищення обізнаності громадян»

На сайті qov.ie вказано, що після запуску регулятор насамперед виконуватиме наступні завдання:

  1. забезпечення регулювання азартних ігор в державі;
  2. встановлення запобіжних заходів для розв’язання проблем азартних ігор;
  3. регуляція реклами, повʼязаної з азартними іграми;
  4. стеження за тим, щоб азартні ігри не стали джерелом злочинності.

Новостворений орган також буде регулювати національну лотерею та збір коштів на проведення лотерей політичними партіями. В багатьох аспектах Управління з регулювання азартних ігор Ірландії матиме ті ж обовʼязки, що і регулятори в інших країнах, зокрема КРАІЛ в Україні. Але коли орган нарешті почне працювати і скільки ще коштів на нього буде витрачено, досі невідомо.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий