Як дипфейк-технології застосовують для здійснення банківських шахрайств

  • 22 января, 13:00
  • 3792
  • 0

Генерувати дипфейки та клонувати голоси стає все легше, а це означає, що шахраї мають потенціал охопити набагато більше людей. Керівник Virgin Money Девід Даффі одним із першим у Великій Британії заговорив нагальну потребу посилити стратегію запобігання шахрайству. Про це пише видання Financial Times.

Під час відвідин штаб-квартири Microsoft у Сіетлі, США, з іншими керівниками банків у травні минулого року він дізнався, як «підроблені» голоси та відео незабаром зможуть обманом змушувати його клієнтів надсилати гроші шахраям.

«Я бачив рівень еволюції технології генеративного штучного інтелекту та її потужність. Здатність клонувати голоси викликає занепокоєння. Штучний інтелект, заснований на квантових обчисленнях, потенційно переведе фінансові злочини на стероїди», – сказав Даффі.

Банківські установи давно намагаються протидіяти шахрайським схемам, у яких зловмисники видають себе за інших осіб від потенційного романтичного партнера до члена сім’ї в кризовій ситуації.

За словами директорки з досліджень організації із запобігання шахрайству Cifas Сандри Пістон, кілька британських банків уже постраждали від шахрайства з використанням дипфейків. Зловмисники переважно видавали себе за знаменитостей завдяки наявності у вільному доступі відеоматеріалів, необхідних для навчання дипфейк-алгоритмів. Шахраї зазвичай використовують синтезовані відео для проходження онлайн-перевірок та під час відкриття банківських рахунків.

Дослідження Stop Scams UK та консалтингової компанії PwC виявили, що дипфейкові відео вже почали використовувати як наживку для залучення трафіку на шкідливі вебсайти для збору даних про платіжні картки.

Сполучене Королівство стало відправною точкою для шахраїв через те, що англійська завдяки своїй поширеності дозволяє їм доволі легко спілкуватися з потенційними жертвами. Експерти додають, що система майже миттєвих платежів у країні та високий рівень впровадження цифрового банкінгу також вважаються сприятливими факторами для створення нових зловмисних схем.

Зростання кількості випадків шахрайства з використанням дипфейків, за прогнозами, також посилить тиск на технологічні компанії щодо виплати компенсації жертвам у випадках, коли їхні платформи використовуються для здійснення банківських злочинів.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все