Як у «Резерв+» потрапив код «шкільного застосунку» – пояснення Міноборони

  • 24 мая, 08:03
  • 3842
  • 0

Застосунок «Резерв+» отримав чимало критики й питань від українців після запуску. Зокрема, деякі спеціалісти знайшли в коді програми сліди освітнього застосунку «Мрія». У Міноборони пояснили, чому так трапилось і в скільки обійшлась розробка «Резерв+».
дівчина з довгим волоссям і мокап телефона

Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко розповіла, що над застосунком працювали команди, які вже розробляли держсервіси. Зокрема, до роботи була залучена компанія, яка займалася «Мрією».

«Розробники часто використовують попередні напрацювання та зовнішні компоненти, це світова практика», – пояснила вона Forbes.

За словами Черногоренко, фрагменти коду «Мрії» в новому застосунку – лише дрібні нефункціональні згадки. 

«При цьому, наскільки нам відомо, це була проміжна версія, і саме цього коду у фінальній версії “Мрії” немає, тому коду “Мрії”» в “Резерв+” немає», – додала вона.

код

Заступниця міністра переконана, що використання патернів з іншого застосунку не має ризику, якщо це не впливає на користувачів чи безпеку сервісу. 

«Ми багато часу витратили на захист “Резерв+”, тому що розуміли, що він буде мішенню для ворога. Ми підстрахувалися й захищаємо цей продукт топовими державними командами з безпеки», – сказала Черногоренко й додала, що застосунок уже пережив кілька DDoS-атак.

У скільки обійшовся «Резерв+»

Черногоренко повідомила, що розробка застосунку фінансувалася коштом благодійного фонду. Вартість переданого застосунку – 3 413 448 грн із ПДВ. Однак вартість ще може вирости з розширенням функціонала.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи