Запізнилися на 15 років. В Мінцифри Естонії бояться повторити помилку держави у смартфоні зі ШІ

  • 14 ноября, 07:01
  • 3934
  • 0

Запізнилися на 15 років. В Мінцифри Естонії бояться повторити помилку держави у смартфоні зі ШІ

чоловік з телефономНавіть застосунок «Дія» з’явився у 2020 році, аж через 13 років після запуску iPhone 

Уряди запізнилися із впровадженням держави у смартфоні на 15 років. Тепер важливо не проґавити розвиток інструментів на базі штучного інтелекту. Про це заявив заступник міністра цифрової трансформації Естонії Луукас Ільвес.

«Щоб побудувати персоналізовану державу, також потрібно оновити підхід до надання послуг. Це означає проактивно пропонувати їх користувачам, добре менеджити процеси та дбати про гарний UX. Ми повинні бути там, де перебувають наші користувачі, а сьогодні це мобільні пристрої. Уряди запізнилися з цим років на 15», – сказав Ільвес в інтерв’ю виданню DOU.

Він зазначив, що Україна була однією з перших країн, яка справді якісно реалізувала державні послуги у смартфоні. Проте навіть застосунок «Дія» з’явився у 2020 році, аж за 13 років після запуску iPhone.

«Ми всі (уряди різних країн – ред.) на роки відстаємо від приватного сектору. У цьому ключі міркуємо, як не повторити тих самих помилок з ШІ-інструментами, які сьогодні роблять нову революцію в користувацькому досвіді», – підкреслив Ільвес.

Він нагадав, що Міністерства цифрової трансформації Естонії та України нині співпрацюють в розробці застосунку mRiik – естонського аналога української «Дії».

У травні-червні цього року його протестували користувачі в Естонії. «І я скажу, що він класно працює. Застосунок встановлений на мій смартфон і робить усе, що потрібно. Але в контексті ширшого, концептуального бачення нашого уряду він все ще перебуває на стадії розробки. Тож ми ще не запустили його публічну версію», – розповів Ільвес.


Теги: ai
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи