Зрада? Amazon могла продати свою технологію розпізнавання осіб після початку повномасштабної війни.

  • 11 июня, 19:16
  • 4376
  • 0

Amazon порушила антиросійські санкції Великобританії, надавши Москві свою технологію розпізнавання облич вже після її повномасштабного вторгнення в Україну, стверджує колишній співробітник компанії.

Чарльз Форрест, колишній працівник Amazon Web Services, позивається до екс-роботодавця через своє звільнення, яке сталося минулого року. Слухання відбуваються у трибуналі з питань зайнятості у Лондоні. У компанії стверджують, що Форреста було звільнено за грубу неправомірну поведінку, відмову працювати за контрактом, ігнорування електронних листів та зустрічей. Проте Форрест озвучує зовсім іншу версію, пише FT.

Чоловік пов'язує своє звільнення з тим, що він висловлював стурбованість щодо неправомірних дій Amazon. Йдеться, зокрема, про незаконне постачання технологій розпізнавання осіб Rekognition російським службам безпеки, яке сталося вже після вторгнення РФ в Україну в 2022 році та подальшого введення Великобританією санкцій проти Москви. За його інформацією, в 2020 році Amazon уклала угоду з російською компанією VisionLabs, ймовірно через підставну компанію, розташовану в Нідерландах. Після 2022 року постачання технології не припинилося.

Amazon заперечує і те, що несправедливо звільнила Форреста, і те, що продала свою технологію розпізнавання облич Rekognition російської компанії, згаданої ним. Згідно з матеріалами трибуналу, Amazon переконує, що «виходячи з наявних доказів та платіжних записів, AWS не продавала послуги Amazon Rekognition VisionLabs».

"Ми вважаємо, що претензії необґрунтовані, і сподіваємося продемонструвати це через судовий процес", - каже представник компанії.

Форрест стверджує, що повідомив про ймовірну незаконну діяльність спеціального комітету з питань оборони Палати громад Великобританії та Управління з питань серйозного шахрайства (SFO) у травні 2023 року. Amazon у свою чергу заперечує, що Форрест зробив якесь розкриття інформації, і що його думка про те, що компанія порушила міжнародні санкції, є обґрунтованою. У той же час Amazon визнала, що в січні 2023 року Форрест заявляв, що компанія порушила заборону використання її технології розпізнавання осіб поліцією.

Нагадаємо, хмарне програмне забезпечення Amazon Rekognition було запущене у 2016 році. Воно надає низку можливостей комп'ютерного зору, таких як розпізнавання особи та виявлення атрибутів особи на зображеннях (стаття, вік, емоції тощо), відстеження руху людей через відео, пошук підозрілого контенту на зображеннях тощо. Воно було продано ряду державних установ (наприклад, Імміграційній та митній службі США) та приватних організацій. У червні 2020 року Amazon запровадила однорічний мораторій на використання Rekognition поліцією в США.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все