Де використовується Python? 10 практичних застосувань Python

  • 13 февраля, 15:30
  • 5111
  • 0

Незважаючи на те, що Python починався як хобі-проект, названий на честь Монті Пайтона, зараз це одна з найпопулярніших і найпоширеніших мов програмування у світі. Окрім веб-розробки та розробки програмного забезпечення, Python використовується для аналізу даних, машинного навчання та навіть дизайну.

Ми детальніше розглянемо деякі способи використання Python, а також чому це така популярна та універсальна мова програмування. 

Що таке Python?

Python є об’єктно-орієнтованою (на основі даних), високоефективною мовою програмування (легша для розуміння людьми). Вперше запущена у 1992 році, вона побудована таким чином, що її можна писати та розуміти відносно інтуїтивно. Таким чином, це ідеальна мова кодування для тих, хто хоче швидкого розвитку.

Багато найбільших організацій у світі впроваджують Python в тій чи іншій формі. NASA, Google, Netflix, Spotify та багато інших використовують цю мову, щоб покращити роботу своїх послуг.

Чому Python такий популярний?

Відповідно до індексу TIOBE, який вимірює популярність мов програмування,

Python на лютий 2023 року є першою за популярністю мовою програмування у світі. 

Існує багато причин повсюдного поширення Python, зокрема:

Простота використання. Для тих, хто новачок у кодуванні та програмуванні, Python може стати чудовим першим кроком. Йому відносно легко навчитися, це чудовий спосіб почати розвивати свої знання з програмування.

Простий синтаксис. Python відносно легко читати та розуміти, оскільки його синтаксис більше схожий на звичайну англійську мову. 

Процвітаюча спільнота. Оскільки це мова з відкритим кодом, кожен може використовувати Python для кодування. Більше того, існує спільнота, яка підтримує та розвиває екосистему, додаючи власні внески та бібліотеки.

Універсальність. Як ми розглянемо докладніше, Python можна використовувати багато. Незалежно від того, чи цікавитеся ви візуалізацією даних, штучним інтелектом чи веб-розробкою, ви можете знайти застосування цій мові.

Для чого використовується Python?

Очевидно, Python є популярним і затребуваним навиком для вивчення. Але для чого використовується програмування на Python? 

1. ШІ та машинне навчання

Оскільки Python є стабільною, гнучкою та простою мовою програмування, він ідеально підходить для різних проектів машинного навчання (ML) і штучного інтелекту (AI). Насправді, Python є однією з улюблених мов серед дослідників даних, і існує багато доступних бібліотек і пакетів для машинного навчання Python і ШІ.

2. Аналітика даних

Подібно до штучного інтелекту та машинного навчання, аналіз даних є ще однією сферою, що швидко розвивається, і використовує програмування на Python. У той час, коли ми створюємо більше даних, ніж будь-коли раніше, є потреба в тих, хто може збирати, використовувати та систематизувати інформацію.

Python для науки про дані та аналітики має сенс. Мова проста у вивченні, гнучка та добре підтримується, тобто її відносно швидко та легко використовувати для аналізу даних. Під час роботи з великими обсягами інформації це корисно для маніпулювання даними та для виконання повторюваних завдань.

3. Візуалізація даних

Візуалізація даних є ще однією популярною сферою інтересів, яка розвивається. Python є відкритим кодом та надає різноманітні графічні бібліотеки з усіма можливостями.

Незалежно від того, чи хочете ви створити просте графічне представлення чи більш інтерактивний сюжет, ви можете знайти бібліотеку, яка відповідатиме вашим потребам, наприклад Pandas Visualization і Plotly. 

4. Програмування додатків

За допомогою Python можна програмувати будь-які програми. Мову можна використовувати для читання та створення файлових каталогів, створення GUI та API тощо. Будь то блокчейн-програми, аудіо- та відеопрограми чи програми машинного навчання, ви можете створити їх усі за допомогою Python.

5. Веб-розробка

Python — чудовий вибір для веб-розробки. Це значною мірою пов’язано з тим, що існує багато фреймворків веб-розробки Python на вибір, таких як Django, Pyramid і Flask. Ці фреймворки використовувалися для створення сайтів і служб, таких як Spotify, Reddit і Mozilla.

Завдяки обширним бібліотекам і модулям, які постачаються з фреймворками Python, такі функції, як доступ до бази даних, керування вмістом і авторизація даних, є можливими та легко доступними. Враховуючи його універсальність, не дивно, що Python так широко використовується у веб-розробці.

6. Розробка ігор

Хоча Python далекий від ігрової індустрії, він має своє застосування в індустрії. За допомогою мови програмування можна створювати прості ігри, а це означає, що вона може бути корисним інструментом для швидкої розробки прототипу. Подібним чином певні функції (наприклад, створення діалогового дерева) можливі в Python.

Якщо ви новачок у Python або в розробці ігор, ви також можете дізнатися, як створити текстову гру на Python. Роблячи це, ви можете розвивати різноманітні навички та вдосконалювати свої знання в різних сферах.

7. Розвиток мови

Простий і елегантний дизайн Python надихнув на створення нових мов програмування. Такі мови, як Cobra, CoffeeScript і Go, використовують синтаксис, подібний до Python.

Цей факт  означає, що Python є корисною мовою шлюзу. Отже, якщо ви зовсім новачок у програмуванні, розуміння Python може допомогти вам легше розвиватись в інших сферах IT.

8. Фінанси

Python все частіше використовується у світі фінансів, часто в таких сферах, як кількісний і якісний аналіз. Це може бути цінним інструментом для визначення тенденцій і прогнозів цін на активи, а також в автоматизації робочих процесів у різних джерелах даних.

Як уже згадувалося, Python є ідеальним інструментом для роботи з великими наборами даних, і існує багато доступних бібліотек, які допомагають у компіляції та обробці інформації. Таким чином, це одна з найпопулярніших мов у фінансовій галузі.

9. SEO

Ще один трохи несподіваний запис у нашому списку використання Python стосується оптимізації пошукових систем (SEO). Це сфера, яка часто виграє від автоматизації, яка, звичайно, можлива завдяки Python. Незалежно від того, чи йдеться про впровадження змін на кількох сторінках чи класифікацію ключових слів, Python може допомогти.

Нові технології, такі як обробка природної мови (NLP), також, ймовірно, будуть актуальні для тих, хто працює в SEO. Python може бути потужним інструментом для розвитку цих навичок НЛП і розуміння того, як люди здійснюють пошук і як пошукові системи повертають результати.

10. Дизайн

Запитуєте «для чого використовується Python?», ви, ймовірно, не очікували, що дизайн буде представлений у списку. Однак Python можна використовувати для розробки програм графічного дизайну. Дивно, але мова використовується в ряді програмного забезпечення для двовимірних зображень, таких як Paint Shop Pro та Gimp.

Python використовується навіть у програмах для 3D-анімації, таких як Lightwave, Blender і Cinema 4D


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все