Представники соціальної мережі Facebook в корпоративному блозі написали, що сервіс в рамках спеціальної дослідницької програми наукового центру Delphi Університету Карнегі-Меллона буде збирати геодані про переміщення користувачів на території США. Вся інформація збиратиметься лише з дозволу самих користувачів.
Для чого збиратимуть інформацію
Далі ця інформація в знеособленому вигляді буде в оперативному режимі передаватися уповноваженим фахівцям органів охорони здоров'я та представникам федеральної і місцевої влади для боротьби з поширенням епідемії коронавірусу.
Facebook заявила, що передані дані за цим проєктом будуть містити тільки загальну інформацію про пересування користувачів на рівні міста чи округу, ніякої конфіденційної інформації про окремих користувачів в ній міститися не буде.
Що аналізуватиме група науковців
Дослідники програми Delphi з університету Карнегі-Меллон аналізуватимуть дані від Facebook і будуть отримувати з них інформацію:
- по спільному розміщенню групи користувачів, включаючи розрахунок ймовірності того, як і коли люди в одному житловому районі вступають в реальний комунікаційний контакт один з одним;
- про глобальні зміни розміщення користувачів на регіональному рівні – де залишаються більше користувачів будинку з часом, так як можуть працювати віддалено, а також які нові місця та інші локації почали відвідувати останнім часом;
- про індекс соціальної прихильності користувачів між районами країни, щоб краще прогнозувати подальшу ймовірність поширення коронавірусу.
Офіційна влада і представники охорони здоров'я вважають, що наші дані зможуть допомогти їм визначити, як краще розподіляти медичні ресурси для надання екстреного лікування, наприклад, куди потрібно відправити апарати ШВЛ, так як в цьому районі планується посилення карантину, а в яких округах стає безпечно, і користувачі можуть повернутися до своєї звичайної роботи в офісі,
– написав Марк Цукерберг на своїй особистій сторінці в Facebook.
"На цьому тижні ми починаємо впровадження проєкту в США, і якщо результати будуть багатообіцяючими, то в найближчі дні ми будемо поширювати його по всьому світу", – додав Цукерберг.
Що робить Facebook для боротьби з пандемією
Раніше, 2 квітня 2020 року, Facebook у відповідь на підвищений попит у користувачів в поточній ситуації на необхідність віддаленого спілкування випустила окрему десктопну версію програми Messenger для PC на macOS і Windows, в якому можливо робити безкоштовні групові відеодзвінки і користуватися чатами з друзями, отримувати повідомлення про нові повідомлення.
17 березня 2020 року Facebook оголосила своїм співробітникам, що компанія виділить по 1 000 доларів в якості компенсації для боротьби з можливими наслідками епідемії коронавірусу кожному співробітнику. Таким чином, Facebook намагається додатково підтримати і мотивувати своїх співробітників, основна частина яких зараз працює віддалено.
16 березня 2020 року Facebook спільно з Microsoft, Google, LinkedIn, Reddit, Twitter і YouTube опублікувала спільну заяву про поточну і складну інформаційну ситуацію з поширенням коронавірусу (COVID-19), згідно з яким найбільші світові IT-компанії закликали інші компанії у всьому світі послідувати їхньому прикладу, координувати свої дії при поширенні достовірних відомостей про COVID-19 і використовувати тільки перевірену і достовірну інформацію по цій темі, особливо що стосується даних з галузі охорони здоров'я.
Джерело: 24tv.ua
0 комментариев
Добавить комментарий