Що вивчають українські ІТ-спеціалісти: аналітика від корпоративного університету EPAM

  • 5 октября, 06:16
  • 3959
  • 0

Безперервне навчання (lifelong learning) — тренд сучасного світу, який став невід’ємним для фахівців багатьох професій. Регулярна робота над собою, проактивне опанування нових знань та навичок є запорукою не лише професійного, а й особистісного зростання. ІТ-індустрія — одна з галузей, яка чудово демонструє важливість безперервного навчання: саме знання є рушійної силою для розвитку сфери інформаційних технологій.

Експерти Центру навчання та розвитку українського офісу EPAM проаналізували активність своїх колег-розробників в рамках корпоративного університету компанії та виділили низку тенденцій, які допомагають виявити найбільш затребувані напрямки та формати додаткового навчання ІТ-спеціалістів з різним професійним досвідом. Результати отримано за допомогою аналізу активності фахівців EPAM з усіх куточків України, які проходили навчання в рамках корпоративного університету компанії у першому півріччі поточного року. 

Отримані дані дозволяють зробити наступні висновки:

1. Близько 60% розробників активно користуються можливостями корпоративного навчання. Так, більше 6000 спеціалістів від загальної кількості фахівців EPAM в Україні (11 600 талантів станом на червень 2021 року) користуються освітніми можливостями компанії — відвідують тренінги, курси та довгострокові програми з різних тематик. При цьому середній рівень залученості у процес навчання становить понад 60%.

2. Senior та Middle спеціалісти є найчисельнішою аудиторією корпоративного університету — їх частка складає понад 50% від загальної кількості слухачів. Частка Junior — трохи більше 10%.

3. Junior та Senior фахівці приділяють навчанню більше часу, ніж інші. За минулі півроку кожен слухач корпоративних програм на позиції Junior інвестував близько 42 годин на самоосвіту в рамках курсів компанії, Senior — трохи більше 40 годин. Найменше часу на навчання витрачають фахівці рівня Middle — приблизно 37 годин на одного спеціаліста за півроку.
Найбільшу кількість годин спеціалісти приділяють технічним програмам (близько 50 годин в середньому). Курсам англійської та тренінгам з soft skills — 20 та 10 годин відповідно.
Junior, Middle та Senior фахівці вчаться, щоб прискорити розвиток і отримати більше досвіду. Фахівці рівня Lead та менеджмент фокусуються на спеціалізованих програмах для покращення лідерських навичок, темах, присвячених Solution Architecture та Delivery Management, які потребують суттєвих інвестицій часу. Так, програми Solution Architecture School та Delivery Management School передбачають 200 та 168 годин відповідно для повного завершення.

4. Навчальні програми на технічні теми залишаються найпопулярнішими, програми з розвитку soft skills та англійська користуються однаковим попитом. Понад 3900 слухачів корпоративного університету пройшли щонайменше одну програму, курс чи тренінг на технічну тему. Освітній контент, присвячений розвитку soft skills, прослухали майже 2600 спеціалістів. Заняття з англійської мови у різних форматах відвідали 2400 фахівців.

5. Senior-фахівці сконцентровані на розвитку навичок та опануванні нових професійних знань, Junior — активно вчать англійську. Спеціалісти рівня Senior віддають перевагу довгостроковим програмам та окремим тренінгам, які спрямовані на здобуття нових професійних навичок (понад 75% усього часу, приділеного навчанню). У той же час Junior-розробники поєднують навчання на тематичних програмах із вивченням англійської мови (36% і 37% часу навчання відповідно).

6. Серед Junior-фахівців найпопулярнішими технічними темами для вивчення є Java Script, Cloud, DevOps. Навчання на ці теми пройшли відповідно 59%, 56% та 19% Junior-фахівців, які користуються можливостями корпоративного університету EPAM. Перша десятка найбільш затребуваних програм технічного напрямку серед Junior-фахівців виглядає наступним чином: Java Script, Cloud, DevOps, Functional Testing, Business Analysis, Test Automation, .NET, Data, Mobile. 

7. Топ тем для вивчення серед Senior-спеціалістів є: Business Analysis, Scrum, поглиблене вивчення Cloud (AWS, MS Azure, Google Cloud Platform), просунутий рівень Java, Architecture Excellence. А ось із soft skills старших розробників цікавлять програми, спрямовані на розвиток лідерських якостей, емоційного інтелекту, підтримку молодших колег на кар’єрному шляху.

8. Найбільш популярними нетехнічними темами для навчання серед фахівців усіх рівнів виявилися самопрезентація (361 слухач), емоційний інтелект (326 слухачів), вирішення конфліктів (192 слухачі) та правила ділового спілкування (185 слухачів), майстерність презентації (148 слухачів).


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости