Скільки жінок в українському IT і які посади вони обіймають

  • 14 июня, 19:31
  • 4175
  • 0

А ви знаєте, на яких посадах в IT працюють жінки в Україні? Близько 19 тисяч з них зайняті в QA, а ще по 12 тисяч працюють у розробці й HR/рекрутингу. В DOU з’ясували, скільки жінок в українському ІТ та які посади вони обіймають.

З аналізу цьогорічних даних Мінʼюсту ми знаємо, що ІТ-ФОПів в Україні нині 271,7 тисячі, а з торішнього портрета айтівця відомо, що 87% усіх ІТ-фахівців оформлені як ФОПи. Тому можна припустити, що усього нині 312 тисяч айтівців в Україні. Згідно з даними зарплатного опитування, частка жінок становить 23%. З цього виходить, що в українському ІТ близько 240,5 тисячі чоловіків і 71,8 тисячі жінок.

Половина усіх айтівців — розробники, і лише 8% з них становлять жінки. Значно більше жінок у двох наступних за кількістю людей спеціалізаціях — 36% жінок серед QA і 39% серед менеджерів. Найбільшу частку відносно чоловіків жінки становлять у таких спеціалізаціях, як HR/Recruiting — 92% і Customer Success — 73%.

Якщо ж поглянути, які спеціалізації власне обирають жінки для роботи, найпопулярніша — QA: 27% усіх жінок працюють тестувальницями. Також цікаво, що розробниць за кількістю стільки ж, як і спеціалісток з HR/Recruiting — 17%. Дещо менші частки жінок серед менеджерів — 10%, дизайнерів — 7%, аналітиків — 7%, маркетологів — 6%. Досить мало фахівчинь з Data Science — 2% і Support, Sales і Customer Success — по 1%. Також примітно, що більшість жінок мають технічні спеціалізації, як і всі айтівці загалом.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все