Топ-50 ІТ-компаній України, літо 2022

  • 15 августа, 19:06
  • 4494
  • 0

Портал DOU оприлюднив актуальний рейтинг 50 найбільших ІТ-компаній за кількістю працівників в Україні.

  1. Майже в половини компаній рейтингу негативна динаміка зростання.
  2. Загальна кількість ІТ-спеціалістів зменшилася майже на три тисячі.
  3. Ciklum вперше за 10 років вибула з топ-5.
  4. В рейтинг увійшли дві нові компанії — Room 8 Group (на 30-й сходинці) й airSlate (на 32-й)

Топ-50 ІТ-компаній України

за кількістю спеціалістів станом на липень 2022 року:


У січні загальна кількість спеціалістів у топ-50 вперше сягнула 100 000. Але в першому півріччі зменшилася на 3%, і сьогодні у 50 найбільших компаніях України працює 97,6 тисячі фахівців.

Зменшення кількості працівників відбувається переважно за рахунок нетехнічних спеціалістів. На відміну від загальної кількості людей, кількість технічних фахівців у топ-25 навіть трішки збільшилася — майже на 100 осіб.

Лише дві з п’яти найбільших компаній збільшили кількість спеціалістів за перше півріччя — GlobalLogic і Evoplay. Evoplay вперше потрапила до п’ятірки саме завдяки активному зростанню за останній рік (майже на 1500 спеціалістів з липня 2021 року).

EPAM продовжує утримувати статус найбільшої ІТ-компанії України, попри суттєве зменшення кількості людей у січні-липні цього року. Загалом українська команда EPAM зменшилася на 1260 спеціалістів. В компанії стверджують, що ключовою причиною зміни чисельності української команди став релокейт спеціалістів за кордон.

Негативна динаміка також у Softserve (-164 спеціалісти). У Luxoft кількість спеціалістів залишилася без змін, у GlobalLogic позитивна динаміка (+50 людей).

Лише у двох компаній темпи наймання зросли у першому півріччі. Та майже у половини вони скоротилися на 20–50%, якщо порівнювати з довоєнними планами.

Найактивніше зростала компанія Ajax Systems — на 800 спеціалістів за пів року. Компанія не коментує, завдяки чому. Але, судячи з офіційних анонсів, навесні й влітку Ajax відкривав нові локації як в Україні, так і за кордоном, вийшов на ринок Мексики й Північної Америки.

Також відбувалося закриття фізичних офісів, найбільше постраждав Харків — 13 компаній закрили там офіси. Ще 8 компаній — у Києві. Окрім цього, офіси закрили в Одесі, Херсоні, Дніпрі, Сумах, Черкасах, Житомирі.

Натомість щонайменше 30 компаній відкрили нові офіси у першому півріччі 2022 року. Серед українських локацій нові офіси з’явилися в Ужгороді, Хмельницькому, Львові, Чернівцях, Івано-Франківську, Вінниці, Тернополі. З-поміж закордонних локацій найпопулярнішою стала Польща — 15 найбільших компаній відкрили офіси у Кракові, Познані, Бидгощі, Гданську, Лодзі, Варшаві.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все