Українське айті під час війни. Як компанії продовжують роботу, попри все

  • 11 марта, 09:58
  • 4415
  • 0

Українське IT доєднується до боротьби з військовою агресією Росії у власний спосіб. Liga.Tech розповідає, що наші технологічні компанії роблять в умовах війни. 

SoftServe

SoftServe виділила 12 млн грн на підтримку ЗСУ, а також відкрила збір на окремому рахунку свого благодійного фонду "Відкриті очі". Значна частка внесків — це гроші небайдужих працівників компанії, але долучаються і зовнішні благодійники. Усі кошти скеровуються на потреби фронту і локального захисту. Компанія вже купила та передала ЗСУ бронежилети, рації, каски, розвантажувальні жилети, а також будівельні мішки для блокпостів. Волонтери фонду на місцях купують та формують аптечки, щоб передати їх в зони бойових дій. 


Також компанія перерахувала 24 млн грн податків наперед, аби влити додаткові ресурси до української економіки.

"Ми продовжуємо працювати, аби мати можливість фінансово підтримати економіку. Ми допомагаємо нашим працівникам, що змушені залишити свої домівки у пошуках безпечного прихистку", – каже засновник SoftServe Тарас Кицмей.

В офісах компанії у Львові, Рівному, Івано-Франківську та Чернівцях працюють інформаційно-приймальні хаби. Команди волонтерів приймають дзвінки від працівників, реєструють потреби, зустрічають, допомагають з поселенням і тим, щоби просто зробити кави, нагодувати, вислухати і надати умови для відпочинку з дороги. У львівському офісі компанії також навчаються надавати домедичну допомогу.

Sigma Software

Компанія Sigma Software вже евакуювала значну частину спеціалістів з Харкова і Києва та інших локацій. Одразу було прийнято рішення, що вивозити будуть разом із членами родин та домашніми тваринами. Від початку війну у компанії працює група з 20 людей (наразі вже 40), які організовують евакуацію спеціалістів і їх родин на Західну Україну або за кордон для жінок і дітей. 

"Група допомагає з пошуком тимчасового житла, а наші офіси у Дніпрі та Львові готові надати короткострокове розміщення та необхідні речі для тих, хто евакуюється. Швидко була організована мережа місць, де можна зупинитися. Наразі частина людей перебуває в заміських базах відпочинку, де сім’ї можуть залишатися протягом місяця", – кажуть в компанії.

Так, у Моршині зняли 270 місць у санаторії та організували коворкінг на 50 робочих місць, оснастили інтернетом, щоб фахівці мали можливість звідти працювати.

Ті, хто знаходиться у безпеці і мають стабільний зв’язок, продовжують працювати – це наразі понад 85%. Офіси в Західній Україні та Європі облаштували додаткові робочі місця. Їхня мета – максимально виконати зобов'язання перед замовниками і зберегти наявні бізнес-зв’язки та замовлення.

"Це важливо для того, щоб наші люди мали роботу, і щоб наша країна отримала валютні надходження", – пояснюють у Sigma Software. Та додають, що бачать велику підтримку від  замовників з США та Європи, які постійно пропонують допомогу, житло, долучаються до збору коштів та навіть відкривають нові проєкти.

Спеціалісти та компанія вже в перші години організували збір коштів для армії, наразі сума перевищила 10 млн грн та продовжує зростати. Ще 500 тисяч грн вони передали Львівському IT кластеру, який розгортає табір для біженців та організує гуманітарну допомогу містам України, де ведуться бойові дії. Співробітники комапнії щодня допомагають волонтерам  – розвантажують гуманітарні вантажі, закупають та розвозять екіпірування для військових, запускають власні ініціативи, підтримують благодійні фонди тощо.

Ще частина спеціалістів задіяні у роботі IT армії:

  1.        Пошук вразливостей у вебдодатках (включаючи security code review) та комп'ютерних мережах; проведення тестів на проникнення.
  2.        Захист веб-додатків, сайтів та мережевої інфраструктури від кібератак; реагування на інциденти безпеки.
  3.        Розробка мобільних додатків та розподілених інформаційних систем для інформування населення, збору важливої та оперативної інформації.

Infopulse-Ukraine

З огляду на російську військову агресію в Україні їхня материнська компанія Tietoevry вирішила припинити свою діяльність у Росії. Процес виходу вже розпочався.

Співробітники компанії долучаються до ініціатив, спрямованих на допомогу цивільному населенню, але пріоритетом компанія вважає допомогу армії. Вони переказали 3 млн грн "Повернись живим" та надіслали 33 ноутбуки для української протиповітряної оборони. Завдяки цьому інформація з командних пунктів ППО буде в режимі реального часу доступною операторам зенітних ракетних комплексів.

Крім волонтерської діяльності, спеціалісти допомагають розгорнути додатковий офіс зібрати меблі та облаштувати все необхідне, щоб прийняти якомога більше людей.


GlobalLogic

Як кажуть в компанії, GlobalLogic робить усе можливе, щоб подбати про своїх спеціалістів та їхні родини. Вони організували евакуацію до більш безпечних регіонів, надають моральну та матеріальну підтримку фахівцям. У Львові GlobalLogic розгорнула цілодобовий координаційний хаб. Обидва львівські офіси доступні для спеціалістів їхніх сімей у будь-який час. Там люди можуть відпочити, скористатися душовими, зоною відпочинку, кухнею. Ті, хто релокувалися до Львова, можуть отримати місце в офісі, а також усе необхідне обладнання для виконання проєктних задач.

"GlobalLogic допомагає спеціалістам і з організацією автобусних перевезень зі Львова до пунктів прикордонного пропуску із Польщею, а цього тижня організовуємо автобус, який відвезе наших людей безпосередньо до одного з міст в Польщі, де є офіс компанії", – розповіли в GlobalLogic.

Компанія переказала 1 млн грн на допомогу українським військовим, а співробітники  підтримали цю ініціативу та продовжують переказувати власні кошти для наших захисників. Також GlobaLogic фінансово підтримує спеціалістів, які мобілізувалися або долучилися до територіальної оборони та зберігають за ними позиції на проєктах компанії.

Зараз команди продовжують працювати над проєктами, допомагати та вірити у найшвидше настання миру. 

EPAM 

ЕРАМ 4 березня оголосив, що закриває офіси в Росії та припиняє співпрацю з російськими клієнтами. Компанія також повідомила, що Компанія перерахує до держбюджету податок на прибуток підприємств за перший квартал 2022 року авансом. 50 млн гривень — це прогнозована сума податку, розрахована на основі аналогічного періоду 2021 року. Компанія сподівається, що це допоможе країні впоратися з нагальними потребами. 

Компанія наразі допомагає країні у чотирьох напрямах: фінансова підтримка держави та гуманітарних фондів, підтримка вимушених переселенців, донати від спеціалістів, партнерів та клієнтів EPAM, забезпечення обладнанням. Зокрема, EPAM доєднався до спільних зусиль усієї країни та виділяє 10 мільйонів гривень гуманітарній організації "Червоний Хрест" на медичні потреби українських лікарень та потреби вимушених переселенців, ще 300 000 грн вони передали Львівському IT-кластеру для облаштування прихистків для вимушених переселенців та надання допомоги Харкову у подоланні продуктової кризи.

440 000 грн від компанії отримала громадська організація ASAP Rescue, яка займається проведенням рятувальних операцій. 100 000 грн передано для реабілітаційного центру "Галичина", щоб закупити продукти для переселенців із зони бойових дій. 

"Волонтери компанії дають прихисток у різних містах України та закордоном, організовують перевезення, закуповують медикаменти та їжу, здають кров, стоять на захисті кібербезпеки, комунікують, підтримують один одного", – кажуть в EPAM.  

TECHIIA

Засновники холдингу TECHIIA виділили понад 100 млн грн (фонд постійно буде збільшуватись) на проєкти, які допоможуть відстояти свободу України у війні з РФ. Допомога йтиме від ГО "Фундація Течія", яка забезпечить повний цикл — пошук постачальників амуніції, обладнання, засобів захисту, одягу, взуття і тактичних аптечок для захисників, а також організує закупівлі та логістику із забезпечення по всій Україні.

Також у компанії пообіцяли, попри те, що йде війна, вони продовжать підтримувати та масштабують проєкти з сектору охорони здоров’я, якими займалися останні роки: розв'язання проблеми дитячої онкології, закупівля обладнання та медикаментів для дитячих лікарень, реабілітація дітей після важкого лікування або зі складними діагнозами.  

Grammarly

Найдорожчий стартап з України підтримав рідну країну сам та закликав до підтримки міжнародну спільноту. Компанія повідомила, що перекаже $5 мільйонів до фондів та організацій, які підтримують українське населення. Також у своєму продукті вони додали повідомлення до користувачів, у якому розповідають про війну та способи допомогти Україні. Вони вирішили заблокувати користувачів з Білорусі та РФ – вони більше не матимуть доступу до їхніх продуктів та сервісів. 

Ciklum

У компанії розповідають, що з перших днів війні не мали і вільної хвилини: допомагали колегам переміститися у більш безпечні зони, надавали додаткову фінансову допомогу, підтримували різноманітні волонтерські та благодійні ініціативи. Вони й далі роблять усе можливе, щоб члени їхніх команд та їхні близькі змогли виїхати із зони бойових дій.

Глобальна команда Ciklum від Малаги до Гданська та від Лондона до Ченная також підтримує Україну. Вони виділяють 1,5 млн грн на фінансування української армії та розширили свою програму From Patriots to Patriots для пожертв з доходу співробітників компанії. Ciklum подвоїть зібрані кошти та спрямує їх на підтримку українських захисників і захисниць.

Luxoft 

Компанія Luxoft зі штаб-квартирою у Швейцарії та офісами, зокрема, в Україні та Росії, повідомила, що йде з російського ринку. У компанії заявили, що вони категорично проти війни та роблять все можливе для безпеки співробітників: допамагають з переселенням, фінансовою підтримкою та транспортом для співробітників та їхніх родин. 

Компанія виділила 10 млн грн на потреби Червоного Хреста в Україні та запустила платформу для пожертвувань. Тільки за перший день співробітники компанії зібрали $80 тисяч.

"Через агресію з боку російського уряду ми більше не ведемо бізнес в Росії і взяли на себе зобов’язання вийти з цього ринку", – йдеться в заяві. Компанія продовжує підтримувати та суворо дотримуватися всіх застосовних санкцій проти Росії. Проте зазначила, що у них близько 4000 колег у Росії, яких вони "підтримують у цей скрутний час". 

Львівський ІТ Кластер

Львівський ІТ Кластер з перших днів війни долучився до підтримки ЗСУ та тих, хто потребує допомоги. Як розповіли в кластері, спільно з міською владою вони створили 5 центрів для тимчасово переміщених осіб та центр збору гуманітарної допомоги для регіонів, які постраждали від ворожих нападів, окремо зосередившись на зборі та переданні техніки, засобів індивідуального захисту та медикаментів для військових в гарячі точки на передовій.

ІТ-фахівці працюють над зміцненням кібербезпеки в країні. Також створено команду фахівців з комунікації та цифрового маркетингу, яка тримає оборону та проводить наступ на інформаційному фронті, веде боротьбу з фейками та поширює правду в Росії та Білорусі. Кластер запустив ініціативу Tax Pay Forward, спрямовану на сплату єдиного соціального внеску та єдиного податку авансом. Це допоможе не тільки державі, а й місцевим органам влади, які формують тил для армії та опікуються гуманітарними викликами.

Компанія Lionwood.software забезпечила свій офіс всім необхідним для тимчасового перебування та розмістила 460 людей та 200 дітей. Grid Dynamics обладнали понад 100 спальних місць в офісі, ігрову для дітей та кімнату для котів, Symphony Solutions – частину львівського офісу перетворили на шелтер, в усіх мітинг-румах компанії розмістили ліжка.

N-iX

Ще одна з компаній Львівського ІТ-кластера - N-iX - напередодні вторгнення Росії пожертвувала 900 000 грн через фонд "Повернись живим". Працівники компанії займаються волонтерством, жертвують кошти на допомогу армії, беруть участь у кібервійні. N-iX підтримує працівників, які приєднались до ЗСУ та тероборони, тому створила Фонд N-iX допомоги колегам в ЗСУ та вже виділила туди $200 000. 

Sombra

Ще 24 лютого компанія передала у фонд "Повернись живим" 125 150 грн. Ці кошти були зібрані працівниками компанії, які Sombra подвоїла. Пізніше працівники компанії зібрали ще 136 500 гривень та погодилися віддати частину своїх нагород на потреби армії. Керівництво компанії переказало вже понад $100 000 волонтерам і фондам на потреби ЗСУ, а також вирішило виділяти $20 000 щодня, поки йде гаряча фаза війни. 


Кожна людина з команди компанії намагається активно долучатися до допомоги українській армії, але водночас вчасно виконувати свою роботу – "зберігати холодним розум та виконувати всі завдання". У Sombra розповідають, що всі клієнти підтримують їх морально та фінансово, тому робота триває, нові проєкти стартують за графіком, тому всі вакансії компанії є актуальним. 

Avenga

Компанія Avenga зібрала та переказала армії 4 млн грн. Також компанія надає територіальній обороні необхідну комп'ютерну техніку. Фахівці у різних містах долучаються до волонтерських ініціатив – допомагають біженцям, готують їсти та плетуть маскувальні сітки. 

Avenga намагається допомагати не лише країні, але й власним працівникам. Вони евакуювали наших колег з родинами з областей, де йдуть активні бойові дії. Понад 300 співробітників сім'ями розмістили у Львові та Карпатах, де вони можуть безпечно продовжити свою роботу. Ще 200 авенгівців перебувають на релокейті в Польщі – це дружини співробітників з дітьми та спеціалістки. 

Intellias

Компанія переказала 1 млн грн "Повернись живим", ще 800 000 грн за тиждень пожертвували співробітники компанії. До збору також долучились засновники Intellias й переказали ще понад 200 000 грн. Компанія евакуює колег зі східних областей та забезпечує Military Packages для мобілізованих та тих, хто вступає до лав територіальної оборони.

ELEKS

Після вторгення компанія пожертвувала 600 000 грн і $50 000 на підтримку українських військ. Крім того, протягом січня-лютого 2022 року компанія пожертвували 560 000 грн у "Повернись живим". З 28 лютого ELEKS збільшила фінансування Збройних сил України до 600 000 грн на добу. Деякі працівники компанії вирішили піти на службу до територіальної оборони чи Збройних сил України. 

ISsoft Ukraine

Компанія ISsoft Ukraine – частина американської корпорації Coherent Solutions, яка є однією з провідних аутсорсингових компаній у Центральній та Східній Європі.

Представники компанії ISsoft Ukraine повідомили:

"З першого дня війни ми чітко розуміємо, що Росія жорстоко напала на Україну і вже 16-ий день поспіль вбиває мирне населення нашої країни та знищує наші домівки. 

Найпріоритетнішим завданням для адміністрації компанії з 24 лютого було допомогти нашим колегам дістатись безпечних локацій – до західних областей України та за кордон. Станом на сьогодні практично усі наші колеги зі своїми родинами у безпеці і продовжують працювати на своїх проектах. 

Також важливо те, що усі нові працівники, що отримали від нас офер до початку війни, вже успішно стартували у березні та розпочали онбординг у компанії. Вони отримали усю допомогу, що й колеги, які з нами вже давно.  

З боку компанії було створено фонд екстреної допомоги кожному працівнику ISsoft Ukraine у розмірі 1000$. Для тих хто змушений був переїхати в більш безпечне місце, передбачена додаткова допомога у 3000$. Також від імені Coherent Solutions було створено Фонд гуманітарної допомоги для народу України, ціллю якого є зібрати 100 000$.

А ще, ми сьогодні підтримали ініціативу від Львівського ІТ Кластера Tax Pay Forward і сплатили 300 000 грн податків. 

За час війни у країні компанія ISsoft Ukraine здійснила дві благодійні допомоги – через фонд “Крила Надії” та спеціальний рахунок від НБУ на потреби тих, хто страждає від війни на суму понад 180 000 грн. 

Сьогодні війна в Україні стосується кожного. Деякі наші інженери допомагають на «кіберфронті», є колеги які вступили до лав ЗСУ та тероборони. Серед наших співробітників є багато волонтерів, які допомагають переселенцям, воюють в інформаційній війні, та плетуть маскувальні сітки для армії. За всіма працівниками ISsoft Ukraine зберігаються виплати і робочі місця у компанії. 

Клієнти компанії підтримують Україну, тому ми продовжуємо наймати спеціалістів на проекти компанії, щоб і надалі розвивати економіку нашої країни. "


Джерело: tech.liga.net


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все