Від США до Ізраїлю: хто купував українські стартапи за роки незалежності

  • 20 августа, 07:19
  • 3976
  • 0

Українська ІТ-сфера за роки незалежності стала одним з бюджетоутворюючих секторів економіки нашої країни. На заваді цьому не став навіть торішній карантин. 2020-го ринок продовжив свій ріст і сягнув позначки в 20%, експортувавши при цьому ІТ-послуг на рекордну за всі часи суму — понад $5 млрд. Велике значення для розвитку української техносфери мають, зокрема, вдало проведені раунди інвестицій, інноваційні ідеї та купівля стартапів іноземними компаніями. 

Наталія Гайкалова, СЕО Finevolution

“Усе це в комплексі свідчить не лише про якісні розробки українців, але й готовність інших секторів бізнесу (юриспруденція, бухгалтерія, аудит), працювати з міжнародними партнерами. Супроводжуючи купівлю української ІТ-компанії одним з найбільших техногігантів світу, ми на власному досвіді відчули, наскільки це складний процес. Злиття та поглинання (M&A) тягнуть за собою цілий спектр “закадрової” роботи. Це — і повний аудит компанії, всіх бізнесових процесів, і переведення бухгалтерії у відповідність до норм інших країн та уніфікація банківських розрахунків”, — коментує Наталія Гайкалова, СЕО та засновниця компанії Finevolution.

Збільшення кількості таких угод на ринку демонструє ріст якості та ефективності фінансово-юридичних послуг України в цілому. Яскравим підтвердженням цього факту є угоди про купівлю українських стартапів за останні 10 років. Нижче — 13 найгучніших угод M&A в ІТ-секторі України.

Viewdel — $30-45 млн

2012 рік. Уперше в історії український стартап Viewdle (спеціалізувався на розробці технологій розпізнавання людей та об'єктів) придбала компанія Google. За оцінками аналітиків, сума угоди коливалася від $30 до $45 млн.

Jeapie

2015 рік. Канадська IT-компанія Mobify придбала український стартап Jeapie (сервіс розробки та доставки push-повідомлень). Суму угоди не розголошували, але заявили, що це — кількамільйонна купівля. У жовтні 2020-го Mobify разом з Jeapie стали частиною американської компанії для автоматизації бізнесу Salesforce.

Looksery — $150 млн

2015 рік. Додаток одеських розробників для смартфонів у сфері доповненої реальності Looksery в жовтні 2015-го придбала компанія-розробник месенджера Snapchat.

Maxymiser 

2015 рік. Американська корпорація-виробник ПЗ Oracle придбала Maxymiser. Український стартап розробляв хмарні технології для оптимізації бізнес-процесів на сайті, що давали змогу тестувати та персоналізувати все, що користувач бачить на вебсторінці чи в додатку. Суму купівлі не озвучували. Проте 2012-го капіталізація Maxymiser становила $14 млн.

Al Factory — $166 млн

2019 рік. Компанія Snap Inc придбала ще один український стартап AI Factory, розробники якого працювали над функцією Cameos (коли фото користувача перетворюється на відео). 

Murka Games 

2019 рік. Інвестиційна група компаній зі США Blackstone Group, в портфелі якої мережа готелів Hilton, медкомпанії Biomet, аналітичної компанії Nielsen та 20% бренду Versace, придбала українського розробника комп’ютерних ігор Murka Games. 2021-го стартап потрапив у 30 мобільних видавців в ЕМЕА-регіоні за розміром доходів.

StepShot

2019 рік. Одна з компаній-лідерів у розробці ШІ UiPath купила український стартап зі Львова StepShot. Головним завданням сервісу були автоматизація та документування робочих процесів. Перед купівлею стартап заробляв понад $500 тис. на рік.

Septa Communications — $3,75 млн

2019 рік. Ізраїльська компанія Perion Network, яка спеціалізується на рекламних рішеннях для видавців та брендів, додала до свого портфелю стартап Septa Communications. Головним продуктом стартапу став Captain Growth — рішення для ШІ, здатне аналізувати рекламу та інші маркетингові активності клієнтів. 

Archer Software — близько $8 млн

2020 рік. Американська Cprime, частина французької Alten Group, придбала українську аутсорс-компанію Archer Software. Та працювала над розробками інноваційних рішень та цифровізацією процесів у різних сферах: від автомобілебудування до медицини. Суму угоди не розголошували, але потенційно вона могла бути від $5 до $8 млн.

AXDRAFT

2020 рік. Міжнародна legaltech-компанія стала власницею юридичного стартапу з України AXDRAFT. Українці створили платформу, що оцифрувала увесь спектр створення, редагування та підписання юридичних паперів.

IdeaSoft — $1,5-3 млн

2021 рік. Шведська Sigma Software купила харківську компанію IdeaSoft. Українські розробники спеціалізувалися на створенні інтегрованих програмних рішень. За різними даними аналітиків, сума угода могла коливатися від $1,5 до $3 млн.

Attendify

2021 рік. Британська платформа віртуальних подій Hopin для розширення свого спектру послуг придбала український стартап Attendify. Це — мобільна платформа, що дає можливість організаторам івентів створювати події, продавати квитки в мобільному додатку та керувати даними. 

Octobus

2021 рік. Французька BlaBlaCar купила український стартап Octobus. Це — хмарна платформа для організації автобусних перевезень, управління маршрутами, коштами та автоматизацією всього процесу. 

“За понад 10 років найбільше українських стартапів купували компанії зі США. Також Ізраїль, країни ЄС (Франція, Німеччина, Польща), Сінгапур, Канада, Велика Британія. Серед сфер великий запит існує на стартапи, що пропонують цифрові рішення, розробки з алгоритмами штучного інтелекту, комп’ютерні ігри, автоматизують процеси, зокрема в дизайні та креативних індустріях. Тож потенціал українського ІТ лише набирає обертів. А разом з ним зростають й інші сфери економіки”, — додала Наталія Гайкалова, СЕО та засновниця компанії Finevolution.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все