Війни проти РФ: що відбувається на кібер-фронті

  • 14 марта, 10:20
  • 4355
  • 0

Автор: Kostiantyn Korsun

На відміну від фронту наземного (де в орків все ще є деяка чисельна перевага), у кібер-просторі Україна має перевагу тотальну.

Словом «Україна» тут і далі позначатиметься «весь цивілізований ІТ-Світ та Україна як ударний кулак та мотиваційний лідер».

Під «тотальною перевагою» мається на увазі щонайменше 10-кратна перевага у кількості та потужності ресурсів, числі задіяних фахівців, масштабності наступальних заходів та, звісно, моральній мотивації (тут співвідношення десь 1:100).

Така ситуація стала абсолютною несподіванкою для мордорського царства, разом з його гнилою (як виявилося) кібер-армією, 18-ми центрами фсб, АТР-атаками та фенсі-бірами.

Вони працюють або за гроші, або за наказом, або під страхом кримінального покарання.

Українські кібер-сили мотивуються лютою ненавистю до ворога та не менш лютою любов’ю до України, до рідних, до вільного способу життя.

Також русняве кібер-воїнство просто не розраховувало на те, що весь увесь Світ разом з Україною раптом перестане вдавати deep-concerned-нейтралітет та ринеться у безпощадне шинкування всього, що хоча здалеку хтне руськоміром.

Також неочікуваним підступом для свинособак став масовий вихід практично усіх світових технологічних та ІТ-компаній з росіянського ринку, а також припинення поставок комп’ютерного обладнання.

І тепер усе, що вилітає в Інтернет з свинособачих ІР-адрес — за замовченням вважається підозрілим та ворожим.

Наразі ж проводити наступальні операції оркам не вистачає не тільки ресурсів – як технічних, так і людських – а також банально часу. Вони не встигають навіть оборонятися, тому окремі кібер-вилазки є відносно нечастими та мало-ефективними. Складно атакувати під щильним артилерийським обстрілом з усіх калібрів.

Та і сенс кібератак проти України впав майже до нуля.

Якщо до вторгнення в Україну гучні кібератаки made-by-russia викликали громадське хвилювання та широке обговорення в українському суспільстві, то зараз, на фоні масових звірячих вбивств рашистами українських дітей та вагітних жінок, скидання півтонних бомб на міста-мільйонники, десятків тисяч маніяків-окупантів на нашій землі, — кібератаки взагалі загубилися десь на задньому плані та жодним чином не впливають на тверду рішучість наших співвітчизників фізично знищити якомога більше мокшан. А це і було колись головною метою кібератак – посіяти паніку та невпевненість, зломити волю до захисту країни, дати відчути свою безпорадність та слабкість. Тепер це не працює.

Загалом же ситуація для країни-терориста настільки критична, що вони серйозно розмірковують відключитися вже завтра, 11 березня 2022, від світового Інтернету, чого допоки не робила жодна країна.

Відповідно, ні в кого немає практичного досвіду як така само-ізоляція вплине на стан функціонування інформаційних та комп’ютерних мереж всередині країни.

У 2019 кривава федерація проводила масштабні навчання з метою з’ясувати усі ці моменти, але ті навчання, очевидно, не враховували потужних факторів сьогодення, які наразі кардинально впливають на стан кібер-війни: колосальну консолідацію як всередині України, так і по всьому Світу, масовані атаки усіх типів проти мордорьских ресурсів – як на федеральному рівні, так і на регіональному та навіть приватному, активний та скоординований спротив міжнародного ІТ-бізнесу та мережевих сервісів.

Тому, як і під час вторгнення в Україну, рашисти не мають чіткого розуміння наслідків відключення себе від глобального Інтернету. Не зовсім усвідомлюють прихованих небезпек, лише приблизно уявляють негативні моменти, не можуть знати про раптові «підводні камені» чи інші «нежданчікі». Будуть керуватися своїм традиційним принципом «давайте почнемо, а там якось розберемося». «Руській авось», як завжди.

Про деякі з можливих наслідків подібної «чебурнетизації» я вже вангував тут: https://cutt.ly/TAAAoEO

Але є ще дещо.

У разі самопальної Інтернет-ізоляції, тамтешнім силовим та владним структурам все ж-таки буде потрібен повноцінний доступ до Інтернету – для збору об’єктивної інформації та проведення інформаційних диверсій. Тобто для усіх пересічних мешканців Лаптєстану доступ буде закритий, а для «опричників» — існуватимуть шпаринки. Як і традиційні для совкодрочерів «спецпайки», «спецмагазини», «спецталони».

А як відомо, вертикаль злочинного влади у мордорському ханстві скріплена страхом та корупцією на всіх рівнях, і корупція є базисом та національною ідеєю державотворення.

І тому можна легко прогнозувати, що у разі застосування кремлядями «залізного куполу», майже кожен скрепостанець зможе знайти умовного «кума в фсб», який за гроші надасть доступ до Інтернет-спец-шпариночки. І за таких умов хтось неодмінно «спалить» цей канал зв’язку із зовнішнім світом.

Загалом таких шпаринок буде відносно небагато, а тому за ними буде у рази легше слідкувати, особливо маючи колосальні можливості наших західних партнерів.

Крім того, згідно столітніх традицій супер-централізації, за умовний «рубильник» скоріш за все відповідатиме якась державна установа типу роскомнадзору або фсб. І таку вразливу модель також можна буде використати в наших інтересах.

Приміром, ситуація: роздовбані та деморалізовані орко-війська відступили за межі державного кордону України, по всіх містах Запорєбріка родичі загиблих солдат жорстко вимагають у влади відповіді на питання «нахіба?», санкції нарешті впритул підібралися до холодильників «рускаваміра», харчів у супермаркетах нема або за картками та з величезними чергами, фубль падає удвічі кожного дня, банкомати пусті, електронні розрахунки не працюють. Революційні настрої морально-скрепного суспільства вже досягають потрібного градусу. Але для перетворення потенційної енергії мас в кінетичну — потрібен поштовх.

І ось за таких умов українська розвідка через завчасно завербованого агента в умовному роскомнагляді, у певний момент «включає» повний доступ до Інтернет на території Скрєпостану (за великі гроші, обіцянку амністії та політичного притулку за межами великої-могучої). Навіть якщо включити на лише кілька хвилин, але скрізь, особливо на найбільших телеканалах – за цей час Україна може розіслати в мізки більшості росіянців потрібним чином мотивовані заклики до знесення влади кривавих вбивць. Форма донесення може бути різною: повідомлення «Комітету Національного Порятунку», який начебто відсторонив путлера від влади. Або підготовлений deep-fake-відео від імені самого Вождя «я-устал-я-ухожу». Або інші креативні варіанти.

У подібній ситуації (яка може стати реальністю вже за місяць-два) подібна кібер-операція могла б зрушити першу доміношку та запустити невідворотні процеси руйнації злочинного режиму.

І це буде саме той момент, коли «кібер» відіграє ключову роль у нашій остаточній перемозі над Всесвітнім Злом.

Сподіваюся, цей та багато інших можливих стратегічних сценаріїв проробляється у різних кіберцентрах з кібер-координаторами, кібер-установах, кібер-військах, та ІТ-арміях. І не тільки у нас.

А поки продовжуємо нищити окупантів та допомагати славетним нащадкам українського козацтва.

Слава Україні. Смерть ворогам.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все