Як потрапити в ІТ-індустрію в 2022? Дорога випускників курсів

  • 13 июня, 06:30
  • 4473
  • 0

На початку 2022 року ми розпочали Binariks Training Center,  в напрямках: Angular, React, Java, .NET. Загалом ми отримали понад 300 заявок, із яких обрали 49 студентів на 4 потоки, де студенти могли отримати практичний досвід від менторів та попрацювати із реальним проектом. Після завершення навчання відбулись фінальні інтерв'ю та найкращі студенти  отримали свої job offers. Ми вирішили поділитися з вами фідбеком наших перших випускників та вже новеньких тімейтів і запитались у них поради для людей, що зараз хочуть змінити свою професію та попасти в ІТ індустрію.Андрій ( Із менеджера у готельно-туристичній сфері в trainee react developer)

— Розкажи про навчання 
Загалом враження про навчання позитивні. Найбільше сподобалася практична частина навчання. Тому, що від початку і до кінця ми працювали над реальним проектом, де були команди, щоденні мітинги, менеджер проекту, техлід, вирішення робочих проблем, спрінти, демо та багато іншого, чого я не зустрічав у жодних інших курсах до того. Саме ця практика дала мені повне розуміння того, що таке робота в команді. Тут не лише навчали писати код, а навчили як стати хорошим девом. Також з перших днів мого знайомства з Binariks мені сподобалася атмосфера в середині компанії, привітність, затишок, організованість процесів. І це перше враження є незмінним до сьогодні.


—  Дай пораду людям, що зараз хочуть змінити свою професію та попасти в ІТ індустрію

В першу чергу я б порадив не боятися змін і крок за кроком іти до своєї мети. Однозначно — це буде нелегкий шлях, але він вас загартує.

Не боятися ставити питання чи просити про допомогу навіть якщо, на вашу думку, ви будете виглядати не зовсім розумно. Якщо у вас немає питань, це означає, що ви не вчитесь нічому новому, якщо ви не вчитесь новому, то ви не ростете.

Відкинути всі стереотипи стосовно віку чи не профільної освіти і так далі, оскільки на мою думку сфера IT однаковою мірою вимагає як життєвого досвіду, так і свіжого погляду.Влад (із  Студента другого курсу Національного університету "Львівська Політехніка" у trainee .Net developer)

— Розкажи про навчання

Як для людини, яка прийшла на курси зі знаннями .NET на рівні написання лабораторних в університеті, можу сказати, що під час навчання я отримав тут просто неймовірну купу корисних знань, які я розумію, де можу застосовувати практично. Саме навчання було для мене нескладним і цікавим. Найбільший прогрес, як на мене, дала саме практична частина, адже це реальний проект, адже тут ти застосовуєш знання, які ти отримав протягом першого місяця, на практиці, щоб дати якийсь кінцевий продукт, яким потім будуть користуватись інші. Ти приблизно розумієш, яким має бути кінцевий результат, потім ти його бачиш - особисто мене це мотивує. Це не "лаби" в універі писати просто заради балів. Також важливо, щоб на курсі були досвідчені ментори, які вкажуть на помилки, і якщо вже зовсім не розумієш, то підштовхнуть у напрямку їх вирішення.

—  Дай пораду людям, що зараз хочуть змінити свою професію та попасти в ІТ індустрію

Ніколи не бійтесь пробувати щось нове для себе і навчатись цьому. Подавайтесь на курси, трейнінг центри. Знайдіть галузь в ІТ, яка вам подобається, і починайте розвиватись в тому напрямку. І ніколи не бійтесь невдач, завжди вірте в себе, свої знання і те, що в вас все вийде. Я от, після кожного етапу мав якийсь відсоток невпевненості в тому, що пройду в наступний, але все ж вірив в себе і той відсоток таки не спрацював. Також дуже важливим моментом є паралельне вивчення англійської мови, це дасть вам змогу претендувати на велику кількість вакансій.


Володимир ( Із контент-менеджера австрійського паливного концерну в trainee react developer)

— Розкажи про навчання

Навчання у Binariks Training Center я обрав, бо опис обіцяв інтенсивний курс з реакту та два місяці стажування й роботи на реальному проекті після. Тоді я вже мав за плечима пів року самонавчання та близько трьох місяців інших курсів, і попри велику кількість домашніх завдань хотів досвіду реальних робочих процесів. З реактом до цього справи не мав, у Binariks Training Center почав опановувати його з нуля. Мені сподобалось — лекції були легкі для сприйняття, в домашніх завданнях можна було проявляти творчий підхід, не заганяючи себе в жорсткі рамки. Ми вивчали фронтенд, тому принаймні більшість домашніх завдань я намагався робити так, аби ментору було цікаво дивитись на результат.

Найцікавіше почалось, коли я пройшов співбесіду на подальше стажування на внутрішньому проекті. Тут і стало зрозуміло, наскільки цінним є досвід реальних робочих процесів у команді — щоденна комунікація із одногрупниками та проектним менеджером, координація завдань, стилю написання коду, написання документації проекту, робота у Jira, тощо. Вважаю цей період найважчим, але й найкрутішим у своєму навчанні.

—  Дай пораду людям, що зараз хочуть змінити свою професію та попасти в ІТ індустрію

Щодо порад не буду оригінальним.

  1. Не варто переконувати себе, що для програмування й загалом технічної роботи потрібен якийсь особливий склад розуму. Все поступово розуміється й чудово вкладається у голову. Треба лишень приділяти достатньо часу навчанню, намагатись розібратись.
  2. Не варто думати, що хочете змінити професію надто пізно. Мені зараз 39 - це ж небагато, але я на курсі був найстарший. Головне мати бажання, зацікавленість і змогу приділяти навчанню багато-багато годин. В роботі має значення не вік, а кваліфікація та бажання якісно виконувати свої завдання.
  3. Якщо ви вже на курсі, то не бійтесь питати. Краще іноді витратити кілька годин після розмови із ментором, ніж кілька днів, сидячи у ступорі й без жодних ідей.
  4. Вчіть англійську. Дивіться англомовні туторіали й лекції. Якщо вчитесь чи пишете якийсь свій пет-проект, то не забувайте робити невеличкі англомовні звітності про зроблене. Робіть усну презентацію того, що ви зробили, хоча б для себе, навіть якщо слухачів нема. Це дуже допомагає.

Всім, хто зараз тільки розпочинає свою дорогу в ІТ — бажаємо наснаги та успіхів. Ми впевнені, що у кожної людини є талант і що завдяки докладеним зусиллям вам під силу все і навіть більше.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все