Як українським ІТ фахівцям офіційно працювати за кордоном?

20 марта, 03:30 Работа 4058 0

У зв'язку з початком війни в Україні дуже багато наших співгромадян змушені були залишити територію країни. Хтось уже повернувся та намагається пристосуватися до нових реалій в Україні, а хтось залишиться зимувати за кордоном. У цій статті розберемося, які нюанси можуть виникнути при працевлаштуванні у тих, хто на найближче майбутнє вибрав собі іноземних роботодавців.

Існує, по суті, лише 2 способи, як можна оформити трудові відносини з іноземним роботодавцем:

Шляхом укладання трудового договору (за законами приймаючої країни та з підпорядкуванням нормам її права).

Шляхом укладання цивільно-правового договору. У цьому варіанті співробітник може виконувати роботу з території країни тимчасового перебування (за кордоном) або дистанційно (з України).

Що буде із трудовим стажем в Україні під час працевлаштування за кордоном?

Працюючи за кордоном, не варто переживати про те, що втратиш в Україні трудовий стаж та право на пенсію. За рахунок того, що Україна має велику сітку міжнародних договорів на рахунок пенсійного забезпечення громадян, нарахування трудового стажу не припиниться, і право на пенсію збережеться.

Щоправда, залежно від того, в якій країні працює людина, нарахування трудового стажу та виплати пенсії здійснюватиметься по-різному:

Є блок країн, які збирають інформацію спільно, але пенсійні виплати в результаті робить та країна, де перебуває людина при виході на пенсію – це країни колишнього СНД (Білорусь, Казахстан, Вірменія, рф, Таджикистан, Киргизстан, Угорщина, Молдова, Румунія тощо).

Інші ж країни нараховують та виплачують пенсію безпосередньо за той період, протягом якого у них працювала людина (країни Прибалтики, Іспанія, Польща, Чехія, Болгарія, Португалія та інші).

 

0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все