Як швидко можна отримати громадянство України в період війни?

13 июля, 02:35 Разное 3708 2

Набуття громадянства в Україні - це довготривала процедура. Сьогодні, в умовах воєнного часу, багатодержавних органів не працюють, або працюють в обмеженому режимі, сили та увага сконцентровані на захисті нашої країни.

Багатьох цікавить два питання: чи можна скоротити процедуру та термін очікування, і як зробити так, щоб при цьому вже жити в Україні, не виїжджаючи?

Відразу скажемо, скоротити процедуру не можна, а ось розтягнути можна – якщо не вкластися в строки, не оформити документиправильно з першого разу, не відстежувати весь час ситуацію у міграційних органах з урахуванням зовнішньої ситуації.

 

Як розрахувати терміни набуття громадянства в Україні?

Коли ви плануєте отримати громадянство в Україні, і ставите питання, скільки часу на це піде, важливо розуміти, що весь процес умовно можна поділити на три етапи:

  • Підготовчий – період, коли ви готуєтеся до подачі документів та приходите до тієї точки, коли вже можете це зробити. В середньому займає від 2-х до 3-х років;
  • Подання документів та очікування їх розгляду - залежно від процедури та підстав набуття громадянства, може займати від 3-4 місяців до 3-х років;
  • Завершальний – після набуття громадянства вам необхідно буде вийти з громадянства іншої країни, на що виділяється 2 роки.

Ваші терміни залежатимуть від того:

  • на якому етапі ви перебуваєте;
  • на якій підставі плануєте отримувати громадянство;
  • за якою процедурою отримуватимете громадянство.

 

В більшості випадків, якщо ви починаєте своє життя в Україні з отримання ПМП на наявній підставі, але прямих підстав для громадянства у вас немає, варто підготуватися до 7-8 років очікування. Для подання документів на прийняття громадянства вам знадобиться мінімум 5 років прожити в Україні, після чого пройти період очікування оформлення документів – 1-3 роки.

Найшвидше пройде процедура для тих, хто має на це право за народженням або територіальним походженням. 

Значно скоротиться підготовчий етап для тих, хто знаходиться в шлюбі з громадянином України понад 2 роки. Це означає, що підготовчий етап триватиме лише 2 роки, не потрібно жити 5 років до моменту старту процедури оформлення громадянства.При цьому подання та оформлення документів на громадянство будуть відбуватися за процедурою прийняття в громадянство, і триватиме близько 2-х років. 

Як залишитися в Україні весь час, поки чекаєш громадянство?

Найпростішим способом залишатися на території України, не виїжджаючи, є оформлення посвідки на проживання.

Оскільки ми говоримо про очікування громадянства, цілком імовірно, що підстави для посвідки на проживання у вас є. Якщо ж їх немає – можна отримати такий дозвіл шляхом реєстрації компанії в Україні та працевлаштування до неї директором.

У такому разі ви одразу отримуєте мінімум 1 рік можливості спокійно проживати на території України, займаючись паралельно процедурою оформлення громадянства.

Другим варіантом залишитись у країні, не виїжджаючи, буде продовження терміну перебування на підставі подання документів на громадянство України.

 

 

2 комментария
Сортировка:
Добавить комментарий
Василий
Василий 2022, 9 октября, 09:25
0

вважаю, що нешвидко

Василий
Василий 2022, 25 августа, 17:44
0

никак


IT Новости

Смотреть все