Війна в Україні призвела до дестабілізації в багатьох аспектах суспільного життя. Освіта не є винятком. Звуки сирен, перетворення укриттів на аудиторії та класи — це нова реальність навчального процесу. Однак, попри всі труднощі, діти та молодь не залишають Харків, прагнуть навчатися тут і змінювати місто. Про освіту та війну, ініціативи та зміни — у статті.
Освіта Харкова в цифрах
На сьогодні Харків посідає друге місце у країні за кількістю студентів, випереджаючи лише багатомільйонний Київ. У вишах міста навчається близько 120 тисяч студентів — це 11% відносно всієї країни. Для них у Харкові працює 70 вищих навчальних закладів, серед них — 17 університетів та 9 академій.
Важливо: до початку повномасштабного вторгнення у Харкові навчалися 300 тисяч студентів з України та інших держав світу.
Щодо середньої освіти, загалом у харківських школах навчається 108 тисяч школярів, 56 тисяч — зараз у місті. З них невеликий процент, всього 4%, відвідує школу, розташовану у підземному приміщенні метро. Жива освіта — в дефіциті.
«Освітній потенціал Харкова — це не лише навчальні заклади. Це система, що стимулює розвиток інтелектуального капіталу міста, формує лідерів майбутнього. Проте, ця система зараз стикається з викликами: потребує як збереження, так і постійних змін. Ми розуміємо, що майбутні лідери — це сьогоднішні студенти та школярі, які вчаться, досліджують та розвиваються у межах цієї системи. І найперше, що ми мусимо зробити — створити безпечні освітні середовища, щоб кожен студент та школяр міг розкрити свій потенціал без обмежень і перешкод», — говорить виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал.
Перезавантаження технологічної освіти
Kharkiv IT Cluster, міськрада, Офіс реформ Харкова та IT-бізнеси об’єднали свої зусилля, запустивши проєкт зі створення безпечних навчальних середовищ. Це інвестиція у майбутнє міста, в його позиції як лідера в галузі освіти.
Першим кроком у цьому напрямку стало перезавантаження технологічної освіти Харкова спільно з EPAM Україна. Пілотна локація в рамках проєкту — Харківський національний університет радіоелектроніки (ХНУРЕ).
«Харків у багатьох асоціюється зі студентством. Через повномасштабне вторгнення на вулицях стало менше молоді з різних куточків України та світу, але я вірю, що це тимчасово. Облаштування укриття на території ХНУРЕ — це наша інвестиція у повернення студентів до Харкова і запорука безпеки для тих, хто залишається в місті. ЕРАМ понад 10 років співпрацює з ХНУРЕ по різних напрямках і серед наших колег є сотні випускників цього університету. Тому цей проєкт особливо цінний для нас», — говорить керівник офісу ЕРАМ Україна в Харкові Олександр Луцик.
Тепер Харківський національний університет радіоелектроніки має сучасний та безпечний простір для навчання та проведення екзаменів для понад 2 300 дітей.
«Вже за перший місяць роботи тут було проведено безліч офлайн-заходів. Сюди приходять студенти та викладачі, школярі та вчителі, й, перебуваючи у безпеці, навчаються, виконують практичні завдання, спілкуються наживо та поринають у світ ІТ. Дякуємо нашим партнерам за можливість повернутись до університетських стін та відновити живе навчання», — розповідає в.о. ректора ХНУРЕ Ігор Рубан.
Майбутнє освіти в Харкові
На черзі — створення ще одного безпечного освітнього середовища в Харківському університеті імені Каразіна. Модернізація приміщень забезпечить студентам та викладачам максимальну безпеку та комфорт під час навчання.
«Війна призводить до руйнування інфраструктури, переселення людей, втрати доступу до шкіл та університетів. Ми ж прагнемо відновити нормальний навчальний процес. Наша сила полягає в єдності: влада, громада, бізнес — разом ми забезпечуємо стійкий доступ до знань», — говорить виконавча директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал.
Долучитися до проєкту Kharkiv IT Cluster зі створення безпечних освітніх просторів може кожен.
0 комментариев
Добавить комментарий