Битва месенджерів. Apple загрожує суд через небажання ділитися технологією iMessage

  • 26 декабря, 10:04
  • 3777
  • 0

Автори месенджера Beeper Mini не залишають спроб обійти блокування з боку Apple і надати користувачам Android повний доступ до iMessage, погрожуючи компанії з Купертіно судом. Ситуацією вже зацікавились американські законодавці.

На початку грудня 2023 року компанія Beeper оголосила, що знайшла спосіб надати Android-користувачам прямий доступ до технології iMessage і запустила спеціальний месенджер Beeper Mini. Вже незабаром Apple заблокувала лазівки, які дозволили цьому працювати. Beeper не здалися і продовжили шукати способи повернути клієнтам доступ до iMessage.

Гендиректор Beeper Ерік Мігіковський у коментарі The Information наполягав, що компанія не зупиниться і готова позиватися до Apple через блокування.

Голова Beeper зазначає, що їх кінцевою метою є не створення клієнта iMessage для Android, а впровадження програми, яка б підтримувала багато служб обміну повідомленнями одночасно. Мігіковський також стверджує, що нова програма мала шалений попит. За його словами, за перші 48 годин після запуску власник месенджера перейшов "від нульового доходу до 1 мільйона доларів США в річному обчисленні", а частка тих, хто після пробної версії придбав додаток, становила близько 50%.

Окрім судової справи з Beeper, техногіганту загрожують перевірки з боку американських регуляторів. Двопартійна група американських сенаторів і членів Палати представників Конгресу США цього тижня закликала Міністерство юстиції розслідувати, чи Apple порушила антимонопольне законодавство, намагаючись заблокувати доступ Beeper Mini до iMessage. Сенатори звернулися до помічника генерального прокурора з проханням розглянути "потенційно антиконкурентну поведінку" Apple.

Нагадаємо, Apple запустила свій безкоштовний сервіс миттєвих повідомлень iMessage ще 2011 року. Він дозволяє надсилати текст, документи, фотографії, відео, контактну інформацію та є альтернативою SMS та MMS для користувачів із пристроями на iOS або macOS.

Клієнти без пристроїв Apple можуть використовувати сторонні програми для надсилання повідомлень до iMessage. Якщо ж користувач не хоче використовувати іншу програму або веб-версію iMessage, можна спілкуватися з клієнтами цієї служби за допомогою SMS-повідомлень.

Численні розробники намагалися змусити iMessage працювати на Android. Beeper Mini, що забезпечила приєднання безпосередньо до служб Apple, називали найбільш приголомшливою з таких програм. У Apple стверджували, що методи розробника створили "значні ризики для безпеки", оскільки для його роботи використовували підроблені облікові дані, які змушували внутрішні системи компанії вважати, що користувач використовує Mac або iPhone.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все