Верховна Рада України 19 жовтня у першому читанні ухвалила проєкт держбюджету на 2024 рік. Передбачено, що доходи країни становитимуть 1,7 трлн грн, а видатки – 3,3 трлн грн.
- Принципи проєкту бюджету на 2024 рік такі ж самі, що закладались у 2023 році, з пріоритетними витратами на оборону й безпеку та соціальний захист населення. Їх покриватимуть власними доходами (податками та іншим).
- Уряд сподівається на підтримку міжнародних партнерів. Водночас США планує зменшувати щомісячну фінансову підтримку України. А, готуючи держбюджет-2024, українська влада розраховувала на $12,9 млрд від Сполучених Штатів.
- Також за прогнозом Мінекономіки, реальний ВВП виросте на 5%, середньорічна інфляція становитиме 13,8%, а номінальний ВВП зросте на майже 22,8%. На такий прогрес також робиться ставка.
- Остаточне голосування за проєкт бюджету відбудеться до 20 листопада 2023 року.
Куди підуть кошти Мінцифри
У проєкті бюджету коштів для Мінцифри мають виділити в чотири рази більше, ніж у 2023-му. Бюджет міністерства виріс до 2,5 млрд грн, хоча торік він складав лише 616 млн грн.
Причиною збільшення співрозмовники Forbes.ua називають те, що голова міністерства Михайло Федоров керує одразу кількома проєктами: «Армією дронів», цифровізацією грального бізнесу, податковим простором «Дія.City» тощо.
«Він один із небагатьох адекватних міністрів. У депутатів до нього немає питань», – зазначив виданню на правах анонімності депутат бюджетного комітету.
- Водночас у самому міністерстві про збільшення видатків коментувати не поспішають.
- У пресслужбі на запит Forbes відповіли, що не коментуватимуть проєкт держбюджету до ухвалення відповідного законопроєкту.
Якими проєктами опікується Мінцифри
Оборонний проєкт Brave1 – це кластер для розвитку Defense Tech в Україні.
- Стартапам та розробникам у цій сфері надають фінансову, інформаційну та організаційну підтримку. Створені продукти працюють заради переваги над ворогом та перемоги.
- Проєкт з’явився у квітні 2023 року. За майже пів року роботи, за словами керівниці Brave1 Наталії Кушнерської, через платформу пройшли 640 розробок, уже профінансовані 68 проєктів на суму $1,22 млн.
- У бюджеті Мінцифри на фінансування Brave1 припадає 70% всієї суми – 1,5 млрд грн. За словами високопоставленого співрозмовника українського Forbes, що дотичний до проєкту, кошти підуть у статутний капітал Brave1 на гранти defense-tech компаній.
Фінансування соціальних проєктів:
- На розширення функцій «Дії» – близько 17%, або 438,7 млн грн.
- Трохи більш як 168 млн грн — на операційку державних електронних інформаційних ресурсів. Що конкретно мається на увазі, достеменно не відомо.
- Ще 300 млн грн з бюджету розраховано на Національну програму інформатизації – це цифровізація в держуправлінні та розвиток інтернету в Україні.
- Трохи більш як 142 млн грн — на нещодавно анонсований Зеленським застосунок для моніторингу освітнього процесу та здібностей учнів «Мрія».
0 комментариев
Добавить комментарий