Це не про керування. СЕО Nvidia пояснив, у чому основне завдання команди менеджерів

  • 10 июля, 07:02
  • 3822
  • 0

Очільник американського виробника графічних процесорів Nvidia Дженсен Хуанг розповів про одне з правил своєї бізнес-філософії, завдяки якому він подолав шлях від різнороба до керівника компанії вартістю понад $3 трлн. Воно полягає в ставленні до робочих завдань. 

За словами Хуанга, хороший керівник не повинен боятися забруднити руки, пише видання CNBC. Задовго до того, як заснувати гіганта комп’ютерних мікросхем, вартість якого наразі перевищує 3,1 трильйона доларів, підприємець працював різноробом в орієнтованій на підлітків мережі ресторанів Denny’s. Він прибирав зі столів, мив посуд і чистив туалети. До речі, ідея заснування Nvidia виникла ще в ті часи – він обговорював її зі своїми майбутніми партнерами просто-таки в одному з приміщень перекусної.

За деякими оцінками, особисті статки Хуанга перевищують 108 мільярдів доларів, та він каже, що всьому завдячує своїй філософії бізнес-лідера, яка почала формуватись ще в Denny’s.

«Для мене жодне завдання не є нижчим за мене, тому що – пам’ятаєте – я був посудомийником і мив унітази. Я маю на увазі, що я почистив багато туалетів», – цитує його видання.

Звичайно, є велика різниця між прибиранням у ресторані та керуванням багатотрильйонною компанією. Але Хуанг каже, що він усе ще намагається підходити до своєї роботи сьогодні з такою ж готовністю взятися за будь-що, у що він вірить та якщо може допомогти своїм співробітникам покращити компанію. До речі, незалежно від того, чи є в нього можливість делегувати це завдання.

Хуанга називають вимогливим керівником та перфекціоністом. Так, відомо, що працівники Nvidia щоранку мають надсилати йому листи з переліком п’яти найважливіших завдань, над якими працюватимуть упродовж дня. Водночас він часто особисто спілкується з ними – цікавиться ходом розвитку проєктів та дати особисті та аргументовані рекомендації.

«Я весь час показую людям, як міркувати про речі: створювати стратегію, як щось передбачити, як розбивати проблеми», – зазначив він.

Ще один лайфгак керівника – це розв’язання найважливіших питань у першій половині дня. Тоді, за його словами, решту дня він може присвятити менш пріоритетним завданням і з легкістю відірватися від них, якщо комусь із працівників потрібна буде його допомога.

І хоча багато генеральних директорів намагаються обмежити кількість людей, які безпосередньо підпорядковуються їм, лише кількома співробітниками, щоб звільнити свій графік, Хуанг вважає за краще мати приблизно 50 прямих підлеглих.

«Що більше прямих підлеглих має генеральний директор, то менше шарів у компанії. Це дозволяє нам підтримувати плинність інформації», – говорить очільник Nvidia.

За його словами, робота будь-якого хорошого керівника полягає в тому, щоб вести підлеглих до їхніх цілей, надихати їх, розширювати їхні можливості та підтримувати їх.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий