Cisco передала «Укренерго» модифіковані комутатори для захисту енергосистеми від кібератак

  • 25 ноября, 07:00
  • 3984
  • 0

Компанія Cisco за підтримки Пентагону відправила «Укренерго» модифіковані комутатори для протистояння російським кібератакам на енергетичну інфраструктуру країни. Про це в компанії розповіли британському медіа The Register.

«Українські підстанції покладаються на GPS для синхронізації часу й ця технологія часто використовується в промислових системах керування через її точність і доступність. Діяльність росії зі створення перешкод для GPS в основному здійснюється для створення перешкод системам наведення ракет, але побічним ефектом є порушення роботи операторів мережі», – пояснили в Cisco.

  • Через те, що сигнали GPS глушаться, підсистеми електроенергії не можуть синхронізувати час і точно повідомляти диспетчерам про стан мережі. Це призводить до неможливості точно повідомити про проблеми та збалансувати постачання електроенергії в мережу під час атаки на підстанцію.
  • Cisco надіслала «Укренерго» велике замовлення модифікованого обладнання, призначеного для надання точного часу, навіть коли ворог використовує свої радіоперешкоди.

«Наша команда вирішила розробити рішення за допомогою нашої власної технології, Використовуючи комутатор Cisco Industrial Ethernet з його внутрішнім кристалічним генератором, ми змогли створити нові вдосконалені алгоритми відновлення синхронізації та модифікували код комутатора, щоб забезпечити точне збереження часу, коли GPS був недоступний», — розповідають у компанії.

  • Cisco надіслала Укренерго модифіковані версії мережевих комутаторів серії Industrial Ethernet 5000 після стрес-тестування обладнання у своїй лабораторії в Остіні, штат Техас.
  • Рейси для перевезення обладнання до України організував Пентагон із залученням ВПС США, Міненергетики та Мінторгівлі.

Cisco Systems, Inc. — американська транснаціональна корпорація, найбільший у світі виробник мережевого обладнання, призначеного для обслуговування мереж віддаленого доступу, сервісів безпеки, мереж зберігання даних, маршрутизації та комутації, а також для потреб комерційного ринку IP-комунікацій і корпоративного ринку.

3 березня 2022 року Cisco оголосила про зупинку бізнесу в росії та Білорусі, а в червні вирішила остаточно залишити ці ринки, згорнувши свій бізнес. Компанія також висловила підтримку Україні.

У червні 2023 року Cisco стала однією із 41 компаній, які оголосили про наміри забезпечити понад 250 000 українських біженців роботою та навчанням по всій Європі. Cisco зголосилася найняти 10 000 українців.


Теги: cisco
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все