ЦРУ розробляє власний інструмент, на основі ШІ, в рамках конкуренції з Китаєм

  • 27 сентября, 19:05
  • 3793
  • 0

За інформацією від Bloomberg, американські спецслужби розробляють власний інструмент, аналогічний ChatGPT, для більш ефективного перегляду величезних обсягів публічної інформації з метою знаходження важливих відомостей. Центральне розвідувальне управління США готується до впровадження цієї функціональності, що нагадує відому програму OpenAI Inc. Використовуючи штучний інтелект, цей інструмент має надавати аналітикам зручний доступ до відкритих джерел інформації, повідомляють представники відомства.

Підрозділ ЦРУ під назвою "Open-Source Enterprise" в планах найближчого майбутнього планує надати розвідувальним службам свій інструмент на основі штучного інтелекту.

"Ми вдосконалювалися, починаючи з газет і радіо, переходячи до газет і телебачення, а потім в базовий інтернет і великі дані, і ця еволюція продовжується", - висловив директор підрозділу Ренді Ніксон у своєму інтерв'ю.

Це складова більшої урядової ініціативи, спрямованої на використання можливостей штучного інтелекту і конкуренцію з Китаєм, який має амбіції стати світовим лідером у цій сфері до 2030 року. Стимулюючий імпульс з боку Сполучених Штатів відповідає зусиллям розвідувального співтовариства щодо оптимізації обробки великих обсягів даних, які вже доступні для громадськості, і це відбувається на тлі критики за повільне використання цього резервуару інформації.

За словами Ренді Ніксона, інструмент штучного інтелекту від ЦРУ дозволить користувачам бачити джерело інформації, яку вони аналізують. Він відзначив, що ця функція інструмента є логічним розвитком для більш швидкого розповсюдження розвідувальних даних.

"Після цього ви можете перейти на наступний етап і взаємодіяти в чаті, а також ставити питання машинам з метою отримання відповідей, які також базуються на відкритих джерелах", - пояснив Ніксон. Його підрозділ відповідає за обробку розвідданих, зібраних з відкритих та комерційних джерел.

ЦРУ не розкрило конкретну модель, яку вони будуть використовувати для свого нового інструменту, і також не розповіло, як буде забезпечена захищеність інформації від витоку в мережу Інтернет. Агентство відзначило, що в останні роки активно розширює свої партнерські зв'язки з технологічним сектором. Інструмент штучного інтелекту буде доступний для 18 розвідувальних служб Сполучених Штатів, включаючи ЦРУ, Агентство національної безпеки, Федеральне бюро розслідувань і агентства, які належать до різних видів збройних сил. Він не буде доступний для політиків або громадськості. Ренді Ніксон підкреслив, що агентство дотримується законів Сполучених Штатів щодо збереження конфіденційності інформації.

Міністерство оборони, яке відповідає за нагляд за розвідувальними агентствами, такими як АНБ і Розвідувальне управління Міноборони, у серпні утворило робочу групу з метою дослідження можливостей використання цього інструменту. Загальна ціль розвідувального співтовариства - використання інформації, отриманої з відкритих джерел, стикається з питаннями конфіденційності. Офіс директора національної розвідки висловив обурення тим, що розвідувальні агентства часто звертаються до нерегульованих комерційних ринків для здобуття великих обсягів інформації про людей, включаючи дані про їхнє місцезнаходження, отримані з мобільних телефонів. Розвідувальне співтовариство визнає цю інформацію даними з відкритих джерел, навіть якщо вона доступна лише для закупівлі урядами.

"Розмір та обсяг зібраних даних за останні 80 років дуже зростли, інколи до такої міри, що це може вражати і бути складним для використання нашими аналітиками", - зауважив Ніксон. Він також додав, що інструмент штучного інтелекту дозволить аналітикам перейти до процесу, де "машини спрощують отримання необхідної інформації, автоматично узагальнюють і групують дані разом".

Раніше було повідомлено, що західні країни стають все обережнішими щодо обміну технологіями з Китаєм, і США та Нідерланди ввели нові обмеження на експорт напівпровідників та відповідного обладнання. Тим часом китайські компанії активно піднімаються в рейтингу найбільших світових інвестицій у дослідження і розробки. Це може свідчити про те, що вони можуть менше залежати від західних технологій, відзначає Bloomberg.


Теги: ai ші
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все