Для українців зробили сайт, де можна перевірити новину на ознаки фейку: як він працює

  • 10 июня, 15:44
  • 3733
  • 0

В Україні з’явився «Калькулятор фейків» — сайт, на якому можна перевірити правдивість новини. Про це пише Міністерство культури та інформаційної політики на своєму телеграм-каналі.

Спробувати сайт можна за цим посиланням. Він доступний без реєстрації цілодобово та безкоштовно. Ним можуть користуватись й ті українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Калькулятор розбили на п’ять блоків із запитаннями. Користувач має сам проаналізувати новину, яку він хоче перевірити, та відповісти на питання. Зокрема про те, чи була вона опублікована на офіційних сайтах держорганів чи авторитетних ЗМІ, чи є там недоречні епітети та які емоції викликає. Далі калькулятор дає оцінку.


Окрім цього, на сайті можна знайти освітній курс підвищення кваліфікації в міжнародному форматі SCORM «Медіаграмотність», вебінари з медіаграмотності для окремих цільових аудиторій і тренінги, які пройдуть у Києві, Хмельницькому, Тернополі та Луцьку впродовж літа.

Інструмент створила Асоціація інноваційної та цифрової освіти та Детектор медіа за сприяння МКІП і Національного демократичного інституту  в межах Всеукраїнського проєкту «Інформаційна безпека».


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи