Google, Intel, Microsoft, Meta, AMD, HPE та інші домовилися про створення нового стандарту з'єднання для прискорювачів для ШІ в дата-центрах, який стане аналогом фірмової технології NVLink від Nvidia, яка є лідером на ринку.
Основа штучного інтелекту сьогодні лежить у графічних процесорах, які можуть паралельно виконувати величезну кількість множень матриць, необхідні роботи архітектури нейронної мережі. Але одного GPU часто недостатньо для складних ШІ систем. NVLink може підключати кілька чіпів-прискорювачів штучного інтелекту в межах одного або декількох серверів. Ці з'єднання забезпечують більш швидку передачу даних та зв'язок між прискорювачами, дозволяючи їм ефективніше працювати разом над складними завданнями, такими як навчання великих ШІ моделей.
Цей зв'язок є ключовою частиною будь-якої сучасної системи центру обробки даних із штучним інтелектом, і той, хто контролює стандарт зв'язку, може ефективно диктувати, яке обладнання використовуватимуть технологічні компанії. Тому група, що включає Google, Intel, Microsoft, Meta, AMD, HPE та інші вирішила створити Ultra Accelerator Link (UALink) Promoter Group для створення відкритого стандарту, який дозволить багатьом компаніям робити внесок та розробляти апаратне забезпечення штучного інтелекту – на противагу закритій екосистемі Nvidia .
UALink 1.0, перша версія запропонованого стандарту, призначена для підключення до 1024 графічних процесорів. Стандарт базується на таких технологіях як Infinity Architecture від AMD. Пізніше 2024 року група має намір створити консорціум UALink для управління поточною розробкою специфікації UALink. Компанії-учасники отримають доступ до UALink 1.0 після приєднання, а версія з вищою пропускною спроможністю, UALink 1.1, буде випущена у четвертому кварталі 2024 року.
Це не перший випадок, коли технологічні компанії об'єднуються, щоб протистояти лідерові на ринку ШІ. У грудні IBM та Meta разом з більш ніж 50 іншими організаціями створили альянс, щоб просувати відкриті моделі ШІ та пропонувати альтернативу закритим системам ШІ, таким як OpenAI та Google.
0 комментариев
Добавить комментарий