GitHub та інші представники ШІ закликали Європейський Союз (ЄС) підтримувати проекти з відкритим вихідним кодом (open source)

  • 28 июля, 06:02
  • 3701
  • 0

Уряд Євросоюзу отримав лист від групи компаній, включаючи GitHub, Hugging Face, Creative Commons та інші, у якому висловлюється заклик до забезпечення більшої підтримки розробки різних моделей штучного інтелекту (ШІ) з відкритим вихідним кодом в межах закону про ШІ. Про це повідомляє офіційний блог GitHub.

Закон про штучний інтелект (ШІ) це перший крок у впровадженні регуляції штучного інтелекту на континентальному рівні. Його головна мета полягає в захисті прав людини та забезпеченні фундаментальних свобод у контексті використання ШІ. Водночас, закон спрямований на стимулювання інновацій та збільшення конкурентоспроможності європейської економіки.

Тем не менше, група компаній, яка займається розробкою моделей штучного інтелекту з відкритим вихідним кодом, висловлює занепокоєння щодо деяких аспектів законопроєкту. Вони стверджують, що окремі запропоновані заходи можуть заборонити або ускладнити розвиток штучного інтелекту та обмежити доступ до нього.

GitHub та інші компанії рекомендують такі заходи щодо законопроєкту:

  1. Визначення компонентів штучного інтелекту більш чітко, щоб уникнути непотрібної регуляції або недостатньої регуляції.

  2. Роз'яснення того, що дослідники, які працюють над моделями з відкритим вихідним кодом, не отримують комерційної вигоди від штучного інтелекту, що дозволить обмежене тестування своїх проєктів у реальних умовах.

  3. Підтримка стандартизації та сертифікації моделей штучного інтелекту.

  4. Заохочення спільного використання інструментів штучного інтелекту в бібліотеках з відкритим кодом, не розглядаючи це як комерційну діяльність.

  5. Врахування різноманітності видів штучного інтелекту та їхніх застосувань, зокрема генеративних моделей, які можуть створювати текст, зображення, звук та інші форми контенту.


Теги: ai ші
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все