Microsoft і OpenAI планують побудувати дата-центр вартістю $100 млрд

  • 2 апреля, 09:00
  • 2935
  • 0

Компанії Microsoft та OpenAI працюють над проєктом зі створення дата-центру вартістю $100 млрд. Це у 100 разів дорожче за ті, що працюють зараз – пише Business Insider з посиланням на The Information.

Що про це відомо

  1. Швидке впровадження технології генеративного ШІ призвело до зростання попиту на центри обробки даних зі штучним інтелектом, які можуть вирішувати складніші завдання.
  2. Microsoft та OpenAI планують створити такий центр, який включатиме суперкомп’ютер зі штучним інтелектом під назвою Stargate (“Зоряна брама”). Його запуск запланували на 2028 рік. Але поки неясно, де саме буде він розміщений.
  3. Загалом проєкт охоплює п’ять етапів, і Stargate – це буде останній. Нині компанії перебувають на середині третього етапу.
  4. Центр обробки даних буде використовувати OpenAI. Наразі для живлення своєї генеративної системи штучного інтелекту ChatGPT вони користуються центрами Microsoft. А в обмін – дають їм ексклюзивні права на перепродаж своїх технологій клієнтам.
  5. Взагалі співпраця компаній викликає занепокоєння, пишуть американські ЗМІ. Дехто вважає, що «програмний гігант перетворився на прославлений ІТ-відділ для гарячого стартапу». А у нещодавньому позові проти OpenAI Ілон Маск сказав, що ШІ-стартап «фактично став дочірню компанію із закритим кодом Microsoft».
  6. Stargate має потенціал значно перевищити обчислювальну потужність, яку зараз надає Microsoft для OpenAI зі своїх центрів обробки даних по всій країні. Але для цього знадобиться щонайменше кілька гігават потужності. Треба знайти джерела енергії для живлення проєкту, тож компанії обговорюють використання альтернативних, наприклад, ядерної енергії.
  7. Високу ціну Stargate обумовлює прагнення отримати необхідні чипи, які продаються за високими цінами. H100 від NVIDIA коштують від $25 000 до $40 000 за одиницю, а цілі системи, що працюють на цих чипах – до $200 000. Генеральний директор Дженсен Хуанг повідомив CNBC, що останній чіп зі штучним інтелектом B200 Blackwell буде коштувати від 30 000 до 40 000 доларів.

0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все