«Необхідне зло». Співробітник Apple роками зливав дані про продукти – як реагує компанія

  • 30 марта, 08:08
  • 3840
  • 0

Технологічний гігант подає до суду на Ода, якого найняли у 2016 році, за порушення угоди про конфіденційність і трудове законодавство, пише MacRumors.

Apple заявила, що виявила витоки наприкінці 2023 року. Зазначається, що Од заперечував свою причетність, але потім зачинився в офісній вбиральні й назавжди видалив значну кількість доказів зі свого пристрою. Зокрема, це стосувалось месенджера Signal, яким він користувався для комунікації зі ЗМІ та працівниками інших технологічних компаній.

Втім, деякі фрагменти листування він зберігав у вигляді скриншотів, тож їх вдалося відновити. Аналіз виявив понад 1 400 зашифрованих повідомлень, якими чоловік обмінювався з журналістом Wall Street Journal протягом чотирьох місяців. Ще приблизно 1 тис. текстів він надіслав журналістці The Information, зокрема, домовився про особисту зустріч із нею. 

Скриншоти долучили до матеріалів справи. В одному з них, зокрема, Од ділився зі співрозмовником своїм передчуттям хаосу, що чекав на Apple після оприлюднення частини конфіденційної інформації. Також у листуванні з колегою він характеризував свої дії, а саме злив інформації, як «необхідне зло».

Як повідомили в Apple, внаслідок розголошення даних у ЗМІ з’явилось принаймні кілька публікацій, що вплинули на «здатність компанії дивувати клієнтів та тішити їх новими пропозиціями».

Чоловіка звільнили, проте в Apple вважають, що він досі становить «постійну загрозу» для компанії через те, що багато років мав доступ до її конфіденційної та службової інформації, а також через «тривалу та значну історію розкриття даних третім особам навмисно та без дозволу».

Техгігант у судовому порядку намагатиметься стягнути з Ода відшкодування заподіяних збитків та винесення заборони на розголошення ним конфіденційних даних. Apple також прагне змусити чоловіка відмовитись від бонусів, які він отримував, та своєї частки акцій компанії.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи