Revolut, GitLab і ще 28 українських IT-компаній із найбільшими виторгами у 2023 році – NV

 • 23 апреля, 09:01
 • 3226
 • 0

Лідери українських IT-компаній Revolut, GitLab та SoftServe очолили рейтинг за найбільшими показниками виторгів у 2023 році. За основу брали також результати роботи закордонних підрозділів тридцяти підприємств, що увійшли до переліку, та загальну кількість працівників. Їхні лідери – це профільні бізнесмени, які є громадянами України та працюють у межах нашої держави й поза ними. 

Зазначений рейтинг склали журналісти видання NV на основі даних YouControl про деяких власників та фінансову звітність, подану у 2023 році, та за інформацією про виторги закордонних підрозділів від Concorde Capital. Отже, трійку лідерів очолили Влад Яценко з Revolut, Дмитро Запорожець з GitLab, а також Тарас Кицмей, Ярослав Любінець, Юрій Василик, Тарас Вервега, Олег Денис та Ігор Мендзебровський з SoftServe.

До першої десятки також увійшли:

 1. Ілля Виноградський, Роман Мартиненко та Ігор Горін з Astound;
 2. Олексій Скрипник-старший з Eleks;
 3. Олександр Конотопський з Ajax Systems;
 4. Вікторія Лівшиц з Grid Dynamics;
 5. Андрій Павлів та Андрій Косарєв з N-iX;
 6. Наталія Аньйон зі Svitla;
 7. Андрій Іванов та Олександр Строжемін з Trinetix.

Як зазначає видання, частки співвласників багатьох компаній не розкривають, оскільки вони захищені NDA (Non-disclosure agreement, або договорами про конфіденційність). У редакції також припускають, що фінансові дані, наведені в рейтингу, можуть не на 100% відповідати реальним показникам компаній. Зокрема це стосується різниці між чисельністю співробітників між ринковими даними та інформацією з фінансових звітів. 

«Редакція припускає, що не всі наведені в рейтингу фінансові дані на 100% відповідають реальним показникам компаній, адже їх власники мають десятки пов’язаних юросіб в Україні, і далеко не всі з них мають ІТ-профіль», – також зазначається в публікації.

Повідомляється, що під час аналізу показників виторгу враховували юросіб, які займаються такими видами підприємницької діяльності відповідно до КВЕД:

 1. «Комп’ютерне програмування»;
 2. «Консультування з питань інформатизації»;
 3. «Діяльність із керування комп’ютерним устаткуванням»;
 4. «Інша діяльність у сфері інформаційних технологій і комп’ютерних систем»;
 5. «Тиражування звуко-, відеозаписів і програмного забезпечення»;
 6. «Видання комп’ютерних ігор»;
 7. «Видання іншого програмного забезпечення»;
 8. «Оброблення даних, розміщення інформації на вебвузлах і пов’язана з ними діяльність».

Дуже близькими до тридцятки були Богдан Халяпін та Олександр Садовський з PD Technology, Олексій Глуховський з Matter Labs, а також Ярослав Ажнюк, Андрій Клен і Олександр Нескін з Petcube. За інформацією видання, Matter Labs та PD Technology за результатами 2023 року мали по 700 млн грн виторгу, а Petcube – 500 млн.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все