США й Британія направили в Україну експертів для боротьби з російськими кібератаками - NYT

  • 21 декабря, 08:42
  • 3832
  • 0

США та Велика Британія направили в Україну групи експертів, які є фахівцями у галузі боротьби з кібератаками, повідомило видання The New York Times.

"Сполучені Штати та Велика Британія таємно направили експертів з кібервійни в Україну, сподіваючись краще підготувати її до протистояння", - пише видання.

Зазначається, що реалізацією загроз "буде не вторгнення зі 175 тис. військовослужбовців, яких Росія збирає на кордоні, а кібератаки, які виводять з ладу електромережі, банківську систему та інші найважливіші компоненти економіки та уряду України".

Видання наводить слова сенатора Ангуса Кінга – члена Сенатського комітету з розвідки, який заявив: "Я не думаю, що є хоч найменший сумнів у тому, що якщо відбудеться вторгнення або інший вид вторгнення в Україну, воно розпочнеться з кіберпростору".

У статті йдеться, що хоча уряди двох країн не представили подробиць, джерела з числа офіційних представників заявили, що Сполучені Штати розглядають можливість більш масштабного розгортання в Україні сил боротьби з кібератаками, включно з ресурсами кіберкомандування США. Вони відмовилися повідомити про те, що є спрямованими групами експертів. У заяві адміністрації Байдена йдеться лише, що США "давно підтримують зусилля України щодо зміцнення кіберзахисту та підвищення його кіберстійкості".

Прес-секретар британського уряду заявила, що допомога, яку надавали Велика Британія та її союзники, має оборонний характер.

The New York Times пише, що американські представники заявляють, що "перебувають у стані підвищеної готовності" у зв'язку з наближенням різдвяних свят.

Проте, як пише видання, вони стверджують, що якщо Росія "дійсно здійснить кібератаку, або як самостійну дію, або як провісник фізичної атаки, то, швидше за все, це відбудеться після православного Різдва, наприкінці першого тижня січня, повідомляють джерела, які володіють розвідданими".


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий