Найбільші ІТ-спільноти України – Асоціація IT Ukraine, Lviv IT Cluster, Kharkiv IT Cluster – висловили консолідовану позицію індустрії стосовно нового законопроєкту №10449 про мобілізацію, який Верховна Рада підтримала у першому читанні. У спільній заяві, вони закликали доопрацювати документ з урахуванням позицій.
ІТ-об’єднання України вважають, що законопроєкт №10449 фактично дублює попередній №10378, який викликав низку питань та міг поставити під загрозу розвиток економіки та бізнесу в Україні.
Ризики, які ІТ-галузь вважає критичними:
- Перегляд Кабміном порядку бронювання військовозобов’язаних протягом місяця з дня опублікування цього закону.
- Обов’язок громадян реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста. Отримання повісток через такий електронний кабінет.
- Обмеження осіб, що перебувають за кордоном, в отриманні консульських послуг за відсутності військово-облікових документів.
Крім того, на думку спільноти, у новому законопроєкті додалися і нові ризики:
- Необґрунтовано малі строки для уточнення облікових даних.
- Виключається відстрочка від мобілізації особам, які отримують другу вищу освіту.
- Повторне проходження обстежень всіма особами, що визнані обмежено придатними до кінця цього року.
ІТ-спільнота підтримує необхідність впорядкування підходу до обліку військовозобов’язаних під час воєнного стану і водночас вважає, що необхідно знайти баланс між обсягом мобілізації та здатності підтримувати економіку України на належному рівні.
ІТ-індустрія закликає:
- Зупинити та направити на доопрацювання з урахуванням позицій громадськості та бізнесу.
- Запровадити збалансовані та ефективні механізми бронювання ключових працівників. Зокрема, автоматичне бронювання працівників на квартал.
- Знайти час і обговорити з ІТ-спільнотою зазначені ризики та наслідки для індустрії та держави.
- ІТ-галузь України готова надати експертну підтримку і всіляко сприяти прискоренню вирішення питань.
ІТ-галузь залишається однією з ключових в українській економіці. Комп’ютерні послуги складають 41,5% загального обсягу експорту послуг. Разом з тим, за минулий 2023 рік експортна виручка IT-послуг зменшилася на 8,4%, що в грошовому еквіваленті склало $6,7 млрд.
0 комментариев
Добавить комментарий