Український гральний бізнес у 2023 році сплатив рекордні 10,4 млрд грн податків

  • 4 января, 12:37
  • 3820
  • 0

Впродовж 2023 року державний бюджет України отримав 10,4 млрд грн податкових платежів від представників грального бізнесу. Це рекордний показник з моменту легалізації азартних ігор у 2020 році. 

Про обсяг надходжень до держбюджету повідомив у своєму Telegram-каналі народний депутат та перший заступник голови Комітету з питань фінансової та митної політики Ярослав Железняк. Він підкреслив, що загальна сума оподаткування грального бізнесу за підсумками 2023 року у 14 разів більша, ніж у 2022 році, та у 51 раз більша, ніж у 2021 році. Лише у грудні 2023 року державний бюджет отримав 800 млн грн податків.

Досягнення таких високих показників зумовлене не лише зростанням кількості операторів азартних ігор в Україні, а й підписанням президентом Володимиром Зеленським закону про повернення податку для онлайн-казино на рівні 18%. Йдеться про так званий податок GGR, який передбачає оподаткування абсолютно всіх ставок за вирахуванням суми виграшів. Раніше після початку повномасштабної війни в Україні гральний бізнес працював за спрощеною системою оподаткування та сплачував лише 2% від обороту.  

За словами голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової, податкової та митної політики Данила Гетманцева, через перехід грального бізнесу на спрощену систему оподаткування держбюджет України зазнав мільярдних збитків. Він підкреслив: 

«Це призвело до зниження рівня оподаткування підприємств, що працюють в цій галузі, в рази. Для одного з проаналізованих суб’єктів господарювання – утричі, для іншого – уп’ятеро. Водночас рівень доходів навіть під час війни залишається високим»

На думку Гетманцева, повернути ставку 18% потрібно було ще раніше. В такому випадку суми податкових надходжень були б значно більшими, що в сучасних скрутних умовах вкрай важливо для української економіки.

Зауважимо, що 10,4 млрд грн – це виключно податкові надходження до державного бюджету. Оператори азартних ігор також сплачують ліцензійні платежі. На 2023 рік прогнозована сума таких платежів складала 1,596 млрд грн. Але вже в листопаді план вдалося перевиконати – гральний бізнес сплатив за ліцензії понад 1,6 млрд грн. У 2024 році уряд планує отримати трішки більш як 1,596 млрд грн від сплати за ліцензії. Враховуючи позитивну динаміку, ця сума цілком досяжна.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи

Смотреть все