«Ситуація критична». CEO Львівського IT Кластера про бронювання айтівців від мобілізації

  • 31 мая, 09:37
  • 3813
  • 0

В Україні передбачене бронювання працівників критичних підприємств від мобілізації. Щоправда, цей процес досі не налагодили. Яка ситуація з бронюванням в ІТ, як це впливає на галузь і який підхід підтримав би бізнес – поділився CEO Львівського IT Кластера Степан Веселовський.

чоловік у військовій формі, чоловік у сорочці; Степан Веселовський

Веселовський зауважив, що число заброньованих в ІТ не дає зберегти галузь, валютні надходження та, відповідно, сплату податків.

«Загалом ситуація з бронюванням в індустрії критична. Усього в Україні близько 700 тис. заброньованих працівників, в нашій індустрії – трохи менше ніж 4 050», – уточнив він в інтервʼю «24 Каналу».

За даними IT Research Ukraine, на які звернув увагу Веселовський, в Україні є 2150 IT-компаній, тобто виходить менш як два заброньовані працівники на компанію. «Про збереження економіки не може йти мови», – додав він.

Що не так із бронюванням в ІТ

Веселовський пояснив, що проблема бронювання – в його механізмі. До прикладу, скачування бронювання для деяких компаній, зокрема і технологічних. Така ситуація вплинула на імідж країни як місця для ведення бізнесу. 

До того ж проблема в бюрократизованості процесу і впливі людського фактора.

Та найбільше, на що звернув увагу Веселовський, це сама система бронювання та обмеження у 50% заброньованих військовозобов’язаних. 

«Незаброньований ключовий фахівець з великим досвідом – це велика втрата для індустрії і, загалом, для економіки, виражена пізніше в податках», – сказав CEO.

Головний ресурс ІТ-галузі – люди. Тож відсутність одного досвідченого та ключового спеціаліста може зупинити весь проєкт.

«У випадку його мобілізації замовник, який працює з цією українською компанією, просто перемістить своє замовлення в іншу країну або попросить ту ж саму компанію побудувати команду за межами України. Тоді втратять роботу інші фахівці, які працювали на цьому проєкті», – додав він.

Серед проблем Веселовський також назвав неможливість забронювати фахівців деяких спеціальностей та необхідність актуалізувати військово-облікові дані перед бронюванням (компанії просто не встигають забронювати працівників). Рішенням останнього могло б стати тимчасове бронювання на час оновлення, вважає CEO.

Економічне бронювання від мобілізації

Загалом же згадані проблеми могло б розвʼязати економічне бронювання. До того ж такий підхід дозволив би отримати 165 млрд гривень на рік прямих надходжень до бюджетів різних рівнів без підвищення податків. 

«Це б стало додатковим стимулом для багатьох підприємців з інших галузей наймати працівників офіційно. Згідно з попередньою оцінкою економістів, потенціал детінізації економіки може скласти понад 350 мільярдів гривень за рік», – сказав Веселовський.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

Последние статьи