В Україні запустили чат-бот, який перевіряє витрати бюджетних коштів для боротьби з COVID-19

  • 25 ноября, 11:52
  • 4058
  • 0

Громадська організація «Антикорупційний штаб» запустила чат-бот «Медсестра Іванка», завдяки якому можна перевірити, які медичні засоби закупила будь-яка лікарня України, повідомляє Громадське. Вони працюють у Telegram та Viber.

Про це  повідомили творці чат-боту.

Створили його для того, щоб допомагати українцям виявляти корупцію в медичних закладах. Чат-бот оновлюється у режимі реального часу, охоплює всю Україну та є безкоштовним.

«Медсестра Іванка» дає змогу:

  1. підписатися на будь-яку лікарню та отримувати оновлення про її закупівлі;
  2. залишити скаргу або повідомлення про корупцію в медичному закладі;
  3. переглянути статистику захворюваності у будь-якому куточку України;
  4. дізнатися про товари, які закуповують лікарні України, та їхні ціни.

Як зазначив виконавчий директор «Антикорупційного штабу» Сергій Миткалик, щодня лікарні витрачають мільйони гривень на медичні товари й послуги для боротьби з COVID-19. І ці кошти, мовляв, часто витрачаються неефективно, або ж хворі не отримують безкоштовне лікування, за яке держава вже заплатила.

«Якщо лікарі стверджують, що в медзакладі немає необхідних ліків чи масок, –– кожен може перевірити цю інформацію через чат-бот і поскаржитися на корупцію», — розповів він

Більше про творців чат-боту

«Антикорупційний штаб» — громадська організація, створена у 2014 році. Вона розробляє цифрові інструменти для контролю прозорості та ефективності роботи органів місцевої влади.

Чат-бот створили в межах проєкту «Антикорупційні розслідування закупівель COVID-19 у 4 пілотних регіонах на основі інтерактивної карти», який виконує Антикорупційний штаб завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні.


Теги: чат-бот
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий