Американські програмісти створили віртуальну дівчину-адвоката, для боротьби з колишніми дружинами в суді

  • 26 января, 13:29
  • 4402
  • 0

Американські програмісти створили віртуальну дівчину-адвоката, для боротьби з колишніми дружинами в суді. І юристам такий опонент вже не подобається.

Фахівці з штучного інтелекту вирішили допомогти розведеним чоловікам відстояти свої права в суді і створили нейромережу, яка здатна перемогти команду юристів. Програмі надали вигляду привабливої дівчини.

Американські програмісти створили віртуальну дівчину-адвоката, для боротьби з колишніми дружинами в суді

Американська компанія ORBAI, що спеціалізується на створенні просунутих нейромереж, створила віртуальну дівчину-адвоката, яка отримала ім'я Justine Falcon. Творці впевнені — електронний юрист не тільки допоможе колишнім чоловікам повертати шлюборозлучні процеси на свою користь, але і влаштує справжню інформаційну війну проти судової системи.

Головна роль — штучний інтелектуальний помічник з правових питань, який збирає протоколи судових засідань з сайтів судів, аналізує їх і допомагає клієнтам складати судові позови, а також прогнозує поведінку команди юристів вашої колишньої дружини, аналізуючи їх тактику. Але це не просто ідея, а працююча програма. Засновник і генеральний директор ORBAI Брент Остер розповів, що Джастін вже допомогла йому скласти колективний позов на 400 мільйонів доларів.

Остер, що сам пережив розрив шлюбу, відчуває себе скривдженим колишньою дружиною і вважає, що дітище його команди допоможе іншим  чоловікам з судовими позовами.

"Я, Брент Остер, гордий представник класу чоловіки, я не робив і ніколи не заподію шкоди нікому, особливо тим, хто залежить від мене і дорогий мені. Я не буду терпіти приниження з боку влади, які помилково звинувачують і переслідують мене за вчинки, яких я не скоював", — такий текст для колективної скарги Остеру склала Джастін.

Американські програмісти створили віртуальну дівчину-адвоката, для боротьби з колишніми дружинами в суді

І, хоча здається, що в подібних фразах немає ніякого сенсу, в суді вони можуть зіграти вирішальну роль, адже, щоб отримати такий текст, штучний інтелект вивчив сайт Верховного суду Каліфорнії, де знаходяться записи всіх цивільних, кримінальних і сімейних справ штату, і проаналізував процеси по всіх аналогічних розглядах. Джастін знайшла найпродуктивніші тактики, розібрала прийоми, які використовували укладачі позовів, і довела їх до досконалості.

Віртуальна помічниця має цікавий образ — спідниця-олівець, светр, сорочка з застібнутим комірцем і окуляри — карикатурний образ дівчат-юристок. Милий образ — це необхідність, — розповіли творці програми.

У такому стереотипному вигляді AI постає перед клієнтами, вивчаючи інформацію по їх справах, розпитуючи про факти і збираючи даны. Але у неї є і більш войовничий образ — без окулярів і з величезним мечем. Така Джастін управляє інструментами збору даних, аналізом справ і плануванням судових процесів.

У ORBAI впевнені — подібний AI  в майбутньому стане справжньою зброєю, яка допоможе перемогти будь-яку команду юристів-людей, ніколи не буде програвати судові процеси та змінить історію.

Американські програмісти створили віртуальну дівчину-адвоката, для боротьби з колишніми дружинами в суді

Однак професійні юристи не згодні з цим твердженням і вважають, що зовнішній вигляд програми не повинен бути настільки гендерно-визначеним.

У судовій системі існують певні упередження, безглузді та навіть несправедливі, але їх не виправити штучним помічником. Це система, що складається з людей, — розповіла Софія Баліле, спеціаліст зі шлюборозлучних процесів.

Деякі фахівці вважають, що гендерне спрямування AI посилює нерівність між статями, зміцнюючи існуючі в суспільстві стереотипи. 

"Як тільки у машини з'являється стать, з'являються і стереотипи", — впевнена Лона Шибенгер, професор історії наук Стенфордського університету.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все