Docker - відмінний інструмент, який дозволяє створювати хмарні додатки і системи. Щоб почати працювати з ним через термінал, вам знадобляться команди, перераховані нижче.
# 1. docker ps - дивимося список запущених контейнерів
Напевно, слід почати з команди docker ps, що виводить список запущених контейнерів. Їй можна передати кілька параметрів, ось найкорисніші з них:
- -q - «тихий» режим, в якому команда виводить тільки id контейнерів (корисно, коли вам потрібно знати тільки id або ж про використанні цієї команди в сценаріях).
- -a - показує всі контейнери, а не тільки запущені.
# 2. docker pull - завантаження образу
Як правило, образи створюються на основі базового - з Docker Hub, де є безліч вже готових образів і які можна використовувати, а не витрачати час на створення власного. Для завантаження готового образу використовується команда docker pull.
# 3. docker build - збирає образ
Дана команда збирає образ Docker з файлу докера (dockerfile) і контексту збірки. Контекст збірки - це набір файлів, розташованих по визначеному шляху. Для завдання імені образу використовуйте параметр -t, наприклад, «docker build -t my.». Збирає образ з поточного каталогу ( ».«) - останній параметр це ім'я каталогу, в нашому випадку точка вказує, що каталог - поточний.
# 4. docker logs - дивимося логи
Дозволяє переглянути логи зазначеного контейнера. Можна використовувати прапор -follow, щоб стежити за логами працюючого контейнера, наприклад, docker logs -follow my.
# 5. docker run - запускаємо контейнер
Запускає контейнер на основі зазначеного способу. Приклад команди docker run my -it bash В даному випадку буде запущений контейнер з образу my, а після в ньому буде запущений bash.
# 6. docker stop - зупиняє контейнер
Використовується для «м'якої» зупинки контейнера. Приклад: docker stop my_cont. Можна зупинити не конкретний контейнер, а всі запущені - docker stop $ (docker ps -a -q).
# 7. docker kill - «вбиває» контейнер
Не намагається акуратно завершити процес, подібна системною командою kill. Як і в попередньому випадку, можна «вбити» всі контейнери: docker kill $ (ps -a -q).
# 8. docker rm - видаляє контейнер
Для видалення контейнера використовується команда docker rm, наприклад, docker rm my_cont.
# 9. docker rmi - видаляє образ
Команда docker rmi (i від image) видаляє образ, наприклад, docker rmi my.
# 10. docker volume ls - список томів
Дана команда показує список томів, які є основним механізмом для зберігання даних, що генеруються контейнерами Docker.
З іншими командами можна ознайомитися в документації Docker
0 комментариев
Добавить комментарий