Клавіатура Logitech k400+ миша m330 та інші девайси що в мене були від Logitech + роздуми про ігри

  • 19 февраля, 15:52
  • 4256
  • 0

В цьому матеріалі я розповім про свій досвід з бюджетною периферією від Logitech. Що виходить з ладу та як це лагодити. Переваги та недоліки бездротової клавіатури Logitech k400 Plus та тихої миші m330 silent plus. Які переваги для геймінгу в цих пристроях і чому вони досить довго випускались.

Процес покупки

Покупка обох пристроїв була спонтанною, я просто побачив акцію на refubrished девайси і вирішив чому б їх не купити, адже моя стара миша(logitech m195) мені трохи набридла і хотілося протестувати нову форму пристрою, там де є хоч трохи ергономіки під руку. Ну а клавіатуру просто взяв про всяк випадок, адже взагалі вона створена для керування смарт ТВ або іншими портативними пристроями на базі Android, але звісно працює і під Windows. Обидва пристрої були refubrished, тобто їх або ремонтували або ще щось з ними робили, але зовні вони були повністю нові. На клавіатурі знизу було видно що шурупи відгвинчували. Ну а миша була взагалі без слідів ремонту. Покупкою я був задоволений  ?

Досвід використання клавіатури k400+

До смарт ТВ я ії не підключав, вона просто використовувалась разом з ПК. З плюсів, довго тримає заряд. Ну і взагалі за 5+ років використання нею, не було жодних проблем. Просто міняй батарейки раз на рік і все працює. Як видно на фото, на клавіатурі є трекпад, одразу скажу, що він не зручний. Якщо встановити ПО від Logitech, то можна переназначити клавіші. Наприклад рядок з F кнопками, щоб вони не яскравість міняли, а виконували звичні старі функції. Також можна настроїти параметри чутливості та швидкості трекпаду, але він все одно годиться тільки для смарт ТВ. Доречі жовта кнопка зліва, у котрої функціонал натискання лівої кнопки миші, досить зручна для смарт ТВ або віддаленого керування ПК, так пишуть у відгуках і я з цим згоден, лежиш собі на дивані з клавою, права рука на трекпаді, а лівою тиснеш цю жовту кнопку. Актуально коли дивишся фільм з дивану і лінь вставати. Тобто треба з собою тільки клавіатуру брати, у якої для вибору фільму чи контенту з YouTube весь функціонал нормально працює.

Інші особливості:

– Розмір клавіш трохи менший, тому щоб швидко друкувати – треба трохи звикати. Розмір кнопки 14мм, для порівнянні у макбука – 16мм. Відстань між клавішами 18 мм, а на клавіатурі макбука – 19мм. Тобто все трохи зменшено і для швидкого друкування – ця клавіатура не сама найкраща.

– Тихий хід кнопок. У порівнянні з моєю старою клавіатурою Logitech k330 вона набагато тихіша, але у макбука знову ж таки – перевага, він ще тихіший.


– Працює на радіо частоті 2.4 ГЦ, тому в комплекті передатчик типу unifying – до якого можна підвʼязати до 6 пристроїв. Проблем із сигналом в мене ніколи не було. Головне міняти батарейку, бо якщо батарейки підсіли – то дальність сигналу також може просісти.

Клавіатура поступила у продаж у 2016 році, і навіть зараз, на 2024 рік, вона продається у декотрих магазинах в США і коштує приблизно 25 у.о. Взагалі люблю пристрої, котрі довго служать і довго випускаються. За це Logitech однозначно жирний лайк.

Досвід використання і ремонту миші M330

Якщо з клавіатурою у мене не було взагалі ніяких проблем, то з мишею за 5+ років користування були певні моменти, тому, якщо у вас є така миша, або ви хочете купити собі таку – то наступна інформація можливо буде вам корисна.

Про ергономіку я напишу зовсім небагато, адже всі ми різні і комусь одне зручно, комусь інше. За свої гроші – миша досить зручна, але не для великої руки, все ж таки вона досить невелика за розмірами. Бічні сторони виконані з прорезиненого пластику, це для того, щоб миша не ковзала у руці і це зручно. Але ці боки і забруднюються від ваших пальців. Тому треба раз на кілька місяців, брати вологу серветку і протирати мишу.

Колесо також виконано з резини, тому воно також заляпується. Ну і раз на рік, в ідеалі треба мишу розбирати та чистити, щоб вона знов виглядала пристойно.

Миша дуже тиха, якщо у вас до цього були мишки зі звичайним клікером – то ви будете здивовані, наскільки менше звуку при кліку. Мені це дуже подобається. Хоча знову ж таки, якщо у вас макбук – то різниці у шумі ви не відчуєте, трекпад макбука також дуже тихий в роботі і кліку.

Батарея тримає до двох років за паспортом, в реалі, якщо купувати дешеві батарейки – то до року.

Миша поступила у продаж у 2016 році і продається і зараз! Коштує на сайтах в США приблизно 15 у.о. -20 у.о. Миша зручна і тиха. За свої гроші – топ. Може працювати і з Mac OS, але через передавач unifying, тобто Bluetooth в неї немає, тому для мака, я її не раджу купувати.

Особливості обслуговування та ремонту миші M330

Тепер саме найкорисніше :).

Часті відʼєднання, блимає зелений діод зверху

Перші проблеми почались коли миша стала погано реагувати на кнопки та просто відʼєднуватись від приймача. Починала блимати зелене світло діода зверху і все. Спочатку я подумав що це повʼязано з перешкодам, що приймач далеко і треба, щоб він був подалі від дротів. Це іноді допомогло іноді ні. Потім я подумав що це контакт батарейки. Почав підсовувати папірець, щоб батарейка щільніше прилягала до контакту. Але проблема була у заряді батареї ))). Миша може працювати при підсадженій батарейці, але буде довго шукати сигнал і відʼєднуватись. Коротше кажучи, при заміні на норм батарейку, всі проблеми пропали.

Перестала працювали права кнопка миші, працює через раз

Досить поширена проблема для усіх мишок. Зазвичай, на старих мишках, треба просто перепаяти клікер. На моделях silent серій M330 /M331/ M280 – треба просто накапати трохи WD-40 на клікер. На YouTube є відео, де все показано. Це може зробити кожен. Щоб розібрати мишу – треба викрутити один шуруп, котрий схований за наклейкою під батарейкою. Після цього можна зняти верх миші і нормально прочистити колесо і додати WD-40 на клікер. Я змочив ватну паличку у WD-40 і промазав клікер зверху. Після цього – кнопка почала знову працювати нормально.

K400+ та M330 для ігор :-), є таки переваги цих офісних пристроїв для геймінгу

Оскільки статтю треба хоч трохи привʼязати то гейм індустрії, то розповім про своє використання цих пристроїв для геймінгу. Я звісно розумію що цей комплект взагалі не для ігор. Але ж у кожного свої можливості і потреби. І якщо згадувати миші з шариком – на них же якось грали люди. Тож і на цих офісних девайсах також можна грати, особливо в ігри, де тобі не потрібен супер супер dpi і коли ти не професійний геймер, а граєш просто у своє задоволення.

Я граю в основному в ігри на проходження, такі як Cyberpunk 2077, Hogwarts Legacy, A Plague Tale, Red Dead Redemption 2, а також у стару стратегію Age of Empires II: Definitive Edition. І знаєте яка головна перевага для мене у цьому “тихому” комплекті від Logitech? Це те, що я можу грати і не шуміти при цьому! Якщо одягти навушники, то у протилежному кінці кімнати, може спати дружина і я їй майже не заважаю звуками кліків. А це дозволяє грати пізно ввечері :-). Тому з цим комплектом я став більше отримувати задоволення від ігор, адже став грати в них частіше.

Моя колекція Logitech

В мене було досить багато пристроїв Logitech. І майже всі вони досі живі, просто морально застарілі, але лежать у шафі про всяк випадок.

Комплект mk330 logitech (клавіатура k330 + миша m215). Працював близько 5 років з ними. Все норм, тільки лапки клавіатури посипались, для офісних задач – дешево і надійно. Знову ж таки, цю серію випускали досить довго.

Миша m195, купляв для ноутбука. Працює і досі, але із мінусів – швидко їсть батарею і права кнопка стала погано працювати, зате світиться червоним світлодіодом :). Ще одна куплена миша для ноутбуку – m175. Просто економна бюджетна миша.

Ігри, пристрої та можливе майбутнє

Грати можна на будь-чому, навіть на калькуляторі. Зрозуміло що чим кращі маніпулятори, то комфортніше грати, тому, якщо є гроші, котрі ви готові інвестувати в задоволення, то звісно купуйте собі більш технологічні пристрої.

Ігрова індустрія для ПК зараз, як на мене, трошки у стагнації. Бо багато хто, качає старі ігри, люди грають у Heroes 3, Warcraft, Age of Empires, Civilization, Sims та багато інших не нових ігор.

Чому так?

Як на мене, це тому, що нічого нового не винайшли. У ігор на проходження: ти виконуєш квести (когось вбити, щось викрасти або щось принести), у стратегіях: розвиваєш економіку та армію, у стрілялках: йдеш та всіх вбиваєш. З розвитком потужності процесорів – змінилась тільки графіка. І придумати класний всесвіт та сюжет, так щоб люди захотіли грати, досить складно.

Як на мене, майбутнє індустрії буде належати VR, але ця технологія має стати більш доступною. Якщо хтось ще не спробував пограти у VR ігри – то дуже рекомендую зробити це, є багато ігрових клубів, берете як мінімум одного друга і вперед, краще бронювати 2 години, для першого разу – більш ніж достатньо. Це дійсно цікаво, і саме головне, процес гри змушує тебе рухатись. Тобто провівши 2 години за грою, у типового геймера буде кріпатура на ногах чи руках, залежно від гри, в яку він грав :). Єдиний мінус VR, окрім ціни на обладнання – це простір. Він потрібен. А далеко не у всіх є можливість у квартирі комфортно виділити 3-5 квадратних метрів для гри. Ну а постійно ходити по клубам – це не всім зручно та і коштує чимало грошей.

Але подивимось, як воно буде. Хочеться вірити у світле і цікаве майбутнє…


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все