Медіанні зарплати IT-розробників в Україні не змінилися й становлять $3400

  • 18 января, 06:43
  • 4149
  • 0

В Україні медіанні зарплати IT-розробників не зменшилися: як і пів року тому, середня зарплата становить $3400, йдеться в дослідженні DOU. У фахівців рівня Senior і вище компенсації зросли

Кількість розробників, які взяли участь у зарплатному опитуванні, на 10% зменшилась — цього разу анкету заповнили 6773 фахівці.

Ключові поїнти

  1. Медіанні зарплати розробників не зменшилися: як і пів року тому, середня зарплата становить $3400.
  2. У фахівців рівня Senior і вище компенсації навіть зросли: Senior +$300, Team Lead +$100, Tech Lead +$365.
  3. Розробники повертаються в Київ і область: тут живуть 36% тих, хто перебуває в Україні. Влітку таких було 27%.
  4. 1% найбільш високооплачуваних розробників отримують зарплати від $9200.
  5. Найвища медіанна зарплата у розробників, які тимчасово живуть за кордоном, але планують повернутися, — $4500.
  6. Scala, Go і Rust залишаються мовами з найвищими медіанними зарплатами як у початківців, так і в досвідчених спеціалістів.
  7. Різниця в медіанних зарплатах тих, хто знає англійську добре, і тих, хто майже не володіє нею, може сягати $1–2 тисячі.

Медіанні зарплати розробника, 2011–2023


Вперше кількість розробників у нашому опитуванні стала зменшуватись ще в червні 2022 року, якщо порівнювати з груднем 2021-го, — тоді на 6%, а нині — ще на 10%. Стає менше досвідчених розробників: у грудні 2022 року анкету заповнили на 31% менше СТО/Director of Engineering, на 30% менше Architects, на 26% — Tech Leads, на 19% — Team Leads і на 13% — Seniors. Кількість менш досвідчених фахівців змінилася не так суттєво: Middle-розробників стало менше на 8%, Junior — на 3%, а кількість інтернів навіть зросла на 9%.

У червневому опитуванні 2022 року анкет було понад 15 тисяч, а цього разу виявилося на 1734 анкети менше. Частково це трапилося через виїзд ІТ-фахівців за кордон, пов’язаний з початком повномасштабної війни: 736 людей вказали, що торік вони виїхали з України через війну і не планують повертатися. Їх, як і інших ІТ-фахівців, які постійно живуть за кордоном, ми не враховували в опитуванні, адже вони вже мало прив’язані до українського ринку праці. Фахівці, які нині за кордоном, але планують повернутися, брали участь в опитуванні та представлені в його результатах (таких назбиралося 1728 фахівців).

Іншою причиною, чому кількість учасників зарплатного опитування зменшилася, може бути скорочення фахівців українськими компаніями — зазвичай анкету заповнюють айтівці, які працюють. Частка тих, хто шукає роботу чи тимчасово не працює, в наших опитуваннях завжди низька і практично не змінюється (у грудні 2022 року, як і влітку, вона становить лише 3%).
Дані в CSV наприкінці січня будуть доступні на GitHub. Усі зарплати вказано в доларах США після сплати податків («чистими»). Для аналізу рівнів зарплати ми використовуємо медіану.

Портрет учасників опитування

88% опитаних розробників живуть в Україні (5982 спеціалісти), ще 12% (791 спеціаліст) виїхали після повномаcштабного вторгнення, але планують повернутися, коли з’явиться така можливість.

Розробники поступово повертаються в Київ і Київську область. Нині тут живуть 36% тих, хто перебуває в Україні (влітку таких було 27%, до початку повномасштабної війни — 41%). На другому місці — Львів і Львівська область — 21%. Кількість розробників у Харкові поки що залишається невеликою — лише 3% (влітку 2022 року було 2%, до війни — 14%).


JavaScript залишається мовою, яку українські розробники використовують найчастіше, — 21% назвали її основною. Продовжує зростати частка тих, хто найчастіше обирає TypeScript — 16% (пів року тому — 14%, рік тому — 8%). Кількість тих, хто пише на PHP, поступово зменшується — 9% (пів року тому було 10%, рік тому — 11%). 

Медіанні зарплати

За останні пів року медіанна зарплата розробників не змінилася — $3400.

За посадами

У другому півріччі 2022 року, як і в першому, зростали медіанні зарплати найдосвідченіших розробників: у Senior +$300, у Team Lead +$100, у Tech Lead +$365.

Зарплати менш досвідчених розробників практично не змінилися. Середня зарплата джуніора зросла з $950 до $1000, а в інтернів та мідлів залишилася на попередньому рівні.

За досвідом роботи в ІТ

Медіанні зарплати розробників з досвідом до року — менше як $1000, проте надалі щороку вони суттєво підвищуються. Після восьми років досвіду медіанна зарплата фахівців перестає збільшуватися — схоже, у цей період на компенсацію передусім впливає роль (Lead, Architect, керівник), а не досвід як такий.

За містами

В Україні, як і пів року тому, найвищі медіанні зарплати у розробників у Львові та області ($3750) та в Києві й області ($3600). На другому місці — ті, хто зараз живе на Закарпатті та у Вінниці чи області ($3300). Далі — Дніпро, Чернівці та Черкаси ($3000). Це регіони, в яких нині мешкає велика кількість досвідчених розробників — понад 40% з них мають рівень від Senior.

У Львові дещо більші, ніж у Києві, зарплати фахівців з C# / .NET: $4000 проти $3525. Медіанні зарплати TypeScript-розробників у Львові теж трохи вищі ($3725 проти $3500 у Києві), але передусім у досвідчених. У Києві вищі зарплати у досвідчених фахівців з JavaScript, Java та Python.

Найвища медіанна зарплата у розробників, які тимчасово живуть за кордоном, але планують повернутися, — $4500. Серед них більше досвідчених фахівців — 58% тих, хто виїхав за кордон через війну, але планує повернутися, мають рівень Senior і вище проти 44% тих, хто нині в Україні. Крім того, у Middle+, які виїхали за кордон, більші медіанні зарплати, ніж у фахівців того ж рівня в Україні.

За спеціалізацією

Back-end і Mobile-розробка залишаються найбільш оплачуваними спеціалізаціями розробників. Медіанна зарплата Back-end розробника становить $3800, Mobile-розробника — $3750. Зарплати в інших спеціалізаціях дещо нижчі: для Embedded це $3325, Full Stack — $3200, Front-еnd — $2900.

Зарплати початківців приблизно однакові в усіх спеціалізаціях, а в мідлів і сеньйорів вони вищі у Back-end та Mobile.

За мовами програмування

Scala, Go і Rust залишаються мовами з найвищими медіанними зарплатами як у початківців, так і в досвідчених спеціалістів. Середня зарплата розробників, які переважно працюють зі Scala, — $5500, Go — $5200, Rust — $5000.

Помітно зросла зарплата тих, хто обрав Ruby, — з $4000 влітку до $4500 сьогодні.

Вищими за середні залишаються зарплати розробників, які переважно працюють з Java ($4000 проти $3400 загалом на ринку), Kotlin ($4000) та Swift ($3900), але передусім у фахівців рівня Middle і вище.

Найнижчі медіанні зарплати у тих, чия основна мова програмування JavaScript ($2850), Dart ($2850), SQL ($2600), Salesforce Apex ($2000) та 1C ($1400). Середні зарплати фахівців, які обрали ці мови, знизились за пів року на $150–500.

За типом компаній

Найвищі медіанні зарплати, як і пів року тому, — у стартапах ($4500). Проте це стосується тільки досвідчених фахівців — рівня Middle та вище. Зарплати джунів у стартапах нижчі за середньоринкові.

На другому місці за рівнем зарплат розробників — аутстафінгові ($4000) та продуктові компанії ($3800). Як і стартапи, вони платять розробникам від рівня Middle зарплати вищі за середньоринкові, а компенсації джунів не відрізняються від ринкових.

Найнижчі зарплати в аутсорсингових компаніях ($3000).

Компанії всіх типів за останні пів року дещо підвищили зарплати розробникам від рівня Senior. Стартапи, крім цього, збільшили зарплати мідлам. Зарплати джуніорів у компаніях усіх типів практично не змінилися.

Медіанні зарплати та англійська

Українські розробники переважно знають англійську мову на середньому рівні (так оцінили себе 36% фахівців) чи вище середнього (43%).

За останні пів року частка розробників, які оцінюють свій рівень володіння англійською як вище середнього (Upper-Intermediate) зросла з 41% до 43% за рахунок спеціалістів, чиї знання не дотягують до Intermediate. Частка тих, хто знає англійську на просунутому рівні, становить 9% і практично не змінилася за весь час зарплатних опитувань.

Новачки найчастіше знають англійську на рівні Intermediate: 46% джунів та інтернів та 42% мідлів так оцінили свій рівень. Більшість сеньйорів (55%) вже знає мову на рівні Upper-Intermediate. Найкраще нею володіють архітектори та техліди: приблизно 80% з них оцінюють свій рівень як Upper-Intermediate чи Advanced.

Рівень англійської помітно впливає на середню зарплату розробників, особливо Middle та вище. Різниця в медіанних зарплатах тих, хто знає англійську добре, і тих, хто майже не володіє нею, може сягати $1–2 тисячі. 

Медіанні зарплати і знання англійської


Теги: зарплата
0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все