Мистецтво відмови роботодавцю: як правильно відхилити джоб-оффер?

  • 20 января, 08:57
  • 6749
  • 0

На різних етапах працевлаштування інколи змінюються обставини та виникає потреба відмовити роботодавцю. Деякі пошукачі через страх або байдужість можуть не спромогтися дати відповідь рекрутеру. Але HR-менеджери дуже негативно ставляться до такого явища та більше не хочуть зв’язуватися з такими кандидатами. Тому, якщо ви не хочете потрапити до чорного списку роботодавців, то краще не соромтеся повідомити їм своє рішення, а ми розповімо як це краще зробити.

Мистецтво відмови роботодавцю: як правильно відхилити джоб-оффер?

Відмова на етапі співбесіди

У вас, мабуть, неодноразово траплялися ситуації, коли ви домовлялися з рекрутером про співбесіду, а через деякий час розуміли, що ця компанія не задовольняє ваших потреб, та і взагалі йти туди у вас немає ніякого бажання. У такому випадку експерти радять обов’язково знайти час та повідомити HR-менеджеру, що на вас не варто чекати. Адже дипломатія – це головна зброя фахівця, налаштованого на кар’єрний успіх.

На цьому етапі допустимо відмовити роботодавцю електронним листом, але, якщо ви спілкувалися з рекрутером лише телефоном, то краще обрати цей канал зв’язку. Краще, коли ви повідомите про зміну свого рішення напередодні співбесіди, але якщо не встигли – зателефонуйте за годину-дві до зустрічі. Так HR-менеджер ще встигне змінити свої плани та не витратить час на марне очікування.

Не забудьте повідомити причину своєї відмови. Оскільки ви знаходитеся на початковому етапі, то довго причину шукати не доведеться. Вам досить лише ввічливих та доброзичливих пояснень. Але ні в якому разі не брешіть про причини зміни свого рішення, адже вас дуже швидко можуть викрити. Краще скажіть рекрутеру: «Дякую, що зацікавилися моєю кандидатурою. Але зараз так склалися обставини, що я не готовий розглянути вашу пропозицію. Бажаю вам знайти потрібного працівника. Гарного дня».

Якщо ви ще вагаєтеся, чи варто повідомляти роботодавцю, що вирішили не приходити на співбесіду, то пам’ятайте, що професійний світ занадто тісний. Статистика свідчить, що половина рекрутерів вважають пошукачів, які проігнорували співбесіду, безвідповідальними та безкультурними. Можливо, з часом ви знову захочете працевлаштуватися у цю компанію або зустрінетеся з цим HR-менедеджером на новому місці. Тому краще, щоб про вас залишилася гарна думка, а навпроти вашого прізвища у базі рекрутерів не стояло «не явився».

Відмова на етапі виходу на роботу

Важче пояснити причину відмови, коли ви вже пройшли всі етапи співбесіди, тестових завдань та навіть навчання, і за день до початку роботи змінили свою думку. Але й у цьому випадку не можна просто піти на обідню перерву та не повернутися. І ви, і роботодавець витратили багато часу на всі ці етапи, тому без розумного обґрунтування не обійтися. Потрібно вибачитися та розповісти роботодавцю, що вплинуло на зміну вашого рішення.

На цьому етапі краще не використовувати електронну пошту, а повідомити новину особисто або телефоном. Перш за все подякуйте за надану можливість. Звичайне «дякую» допоможе згладити гострі кути, покаже, що ви поважаєте компанію та залишить про вас враження ввічливої людини.

Далі назвіть справжній мотив, який змусив вас передумати працювати у цій компанії. Не потрібно вдаватися у зайві подробиці, достатньо буде однієї причини. Ви можете сказати: «У мене з’явилася інша пропозиція, і зараз вона мене цікавить більше» чи «Я все ретельно обміркував і зрозумів, що обсяг роботи на цій посаді занадто великий. Мені доведеться працювати понаднормово, а мене таке не влаштовує» або ж «На теперішньому місці роботи мені запропонували очолити новий проект, тому я припиняю пошуки роботи».

Не зайвим буде також вибачитися за спричинені незручності та побажати швидше знайти потрібного кандидата. Пам’ятайте, що у будь-якому випадку ви будете виглядати краще, коли повідомите про зміну свого рішення, аніж, коли будете тактично мовчати.

Джерело: rabota.ua


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все