Нотатки хакера. Чому варто прочитати книгу «Мистецтво залишатися непоміченим» Кевіна Митника

 • 26 декабря, 12:19
 • 4461
 • 1

Найвідоміший у світі хакер навчить, як бути непомітними в цифровому світі та не дати «великому братові» стежити за собою

Бекґраунд. Коли ми хочемо чогось навчитися, то звертаємося до професіоналів. А хто краще знається на нюансах кібербезпеки за справжнісінького хакера, який свого часу відбув кілька термінів покарання за злам багатьох комп’ютерних мереж.

Цікавість до техніки та електроніки Кевін Митник виявив іще під час навчання в школі. Шахрайство розпочалося з підробки автобусних квитків задля омріяної подорожі долиною Лос-Анджелеса, якою хлопчик марив завжди. Далі було вивчення схем роботи телефонних станцій, аби здійснювати безплатні дзвінки, і перше серйозне правопорушення – злам комп’ютерної системи однієї з корпорацій.

Нотатки хакера. Чому варто прочитати книгу «Мистецтво залишатися непоміченим» Кевіна МитникаНотатки хакера. Чому варто прочитати книгу «Мистецтво залишатися непоміченим» Кевіна Митника

Тривалі роки ув’язнення, переховування від правосуддя, повторне ув’язнення, звільнення, подальша заборона протягом декількох років користуватися будь-якою технікою, окрім стаціонарного дротового телефону, трохи остудили жагу Митника до втручання до чужої цифрової інформації. Сьогодні Кевін Митник консультує людей у всьому світі з кібербезпеки, пише тематичні книжки, а також керує компанією Mitnick Security Consulting.

Оригінальна назва: The Art of Invisibility: The World's Most Famous Hacker Teaches You How to Be Safe in the Age of Big Brother and Big Data

Сюжет. Вважаєте себе пересічним громадянином, який не становить інтерес для якихось спецслужб? Гадаєте, що законослухняні, тому вам немає, що приховувати? І загалом вам не треба хвилюватися? Дарма.

Сядьте десь у тихій місцині, де вас ніхто не потурбує декілька хвилин, і поставте собі кілька запитань. А потім дайте на них відповідь собі ж. Але чесно й відверто.

 • Чи реєструвалися ви на якихось сайтах?
 • Чи маєте ви електронну адресу?
 • Ви користуєтеся смартфоном?
 • Чи є у вас акаунти, наприклад, у ґуґлі, фейсбуці чи інших сайтах або соцмережах?
 • Чи користуєтеся ви системою «розумний будинок»?
 • Чи маєте ви звичку міняти застарілі моделі електроніки на нові?
 • Як у вас із паролями доступу до ваших особистих профілів у інтернеті та домашнього комп’ютера?
 • Наскільки часто ви користуєтеся безплатним Wi-Fi у громадських місцях?

Перелік можна було б продовжити, але й цього досить. Якщо ви були чесними із собою, то після нетривалих розмірковувань і прочитання цієї книжки зрозумієте, що конфіденційність – це одна з найбільших ілюзій, у якій живе людство в сучасному світі.

Цю ілюзію та багато інших і розвіює у своїй книжці людина, яка не з чуток знає геть усе про інформаційну безпеку та небезпеку. Автор дає доволі прості, дієві, практичні й безпечні рекомендації щодо:

 • шифрування й надсилання захищений електронних листів;
 • захисту даних надійними паролями;
 • приховування реальної IP-адреси в публічних місцях;
 • убезпечення вашого комп’ютера від стеження;
 • захисту своєї анонімності.

І, будь ласка, ви маєте прийняти той факт, що в нашому сучасному житті стежать абсолютно за кожним: вдома, на вулиці, у кав’ярні, навіть у машині дорогою на роботу. Потенційними точками доступу до приватного життя може стати що завгодно – від стільникового телефону до домашньої сигналізації та навіть холодильника.

Змиріться з цим. Але не варто впадати у відчай, тому що запобігти суцільним спостереженням можна. І зробити це доволі не складно. Наприклад, розібратися з налаштуваннями комп’ютера та смартфона може й людина без особливих технічних знань. Кевін Митник написав свою книжку саме для всіх нас, «чайників» у цьому кіберсвіті.

Звісно ж, не можна «зникнути» абсолютно (хоча декому це все ж таки вдається, щоправда, не назавжди), але можна суттєво убезпечити власний простір та жити спокійно. І бажано законослухняно.

Автор згрупував усю інформацію в книжці дуже просто – в 16 розділів. У кожному з них Митник спочатку описує проблему на прикладах, а потім пропонує рішення, яким може скористатися будь-хто. Відповідно до того, який з аспектів вас непокоїть найбільше, та в якому саме секторі конфіденційності ви виявите «діру». Чи паролі у вас надто прості, чи ви користуєтеся надсучасним фітнес-браслетом, чи бажаєте навчитися шифрувати повідомлення тощо.

Автор докладно розглядає всі аспекти сучасного цифрового життя людей. Отже, щось вам неодмінно стане в пригоді. А наприкінці книжки, в останньому розділі, найзавзятіших та найдопитливіших (принаймні тих, хто дочитає до кінця) чекає доволі цікава, пізнавальна та детальна інформація про те, що робити, коли є потреба повністю зникнути. Повірте, таких знань від першоджерела вам точно ніде не траплялося.

Вам сподобається, якщо: ви усвідомлюєте не лише переваги сучасного цифрового світу, а й небезпеку, яку він може містити. І бажаєте й надалі користуватися всіма благами електроніки без шкоди для персональної інформації.

Вам не сподобається, якщо: ви живете за принципом: «Я ж не злочинець, нічого поганого не роблю й мені байдуже, що хтось спостерігає за тим, що я роблю в інтернеті». Вочевидь, вас навчить лише ваш власний гіркий досвід.

Головна причина прочитати: усі ми маємо усвідомити: навіть безневинні, здавалося б, дії – завантаження у фейсбук світлини, забування змінити стандартні паролі, користування робочим телефоном для власних потреб, створення облікового запису в соцмережі для дитини – призводять до сумних наслідків на все життя. Тому час діяти. Ми здатні заздалегідь подбати про безпеку особистої інформації.

Ще три важливі книжки про людину в інформаційному світі:

 1. Тoмac Дeйвeнпopт, Джулiя Кipбi – «Вaкaнciя: людинa. Як нe зaлишитиcя бeз poбoти в дoбу штучнoгo iнтeлeкту»

Страх, щo тexнoлoгiї зaлишaть людeй бeз poбoти, є дужe дaвнiм. Тa жoдeн iз eтaпiв пpoгpecу пoки нe cпpичинив цьoгo. Мaшини пepeбpaли нa ceбe чacтину зaвдaнь, але пocтiйнo зявлялиcя нoвi нiшi, a людям зaлишaлиcя нaйбiльш cклaднi й iнтeлeктуaльнi завдання. Oднaк щo cтaнeтьcя, кoли штучний iнтeлeкт глибшe пpoникнe в нaшe життя? Aджe тeпep тexнoлoгiї зaxoплюють oдну з ключoвиx cфep людcькoї дiяльнocтi – ухвалення piшeнь. Aвтopи цiєї книжки пepeкoнують: нe вapтo бути пecимicтoм. Зpeштoю, лише люди мoжуть нaдиxaти iншиx людeй, здaтнi пpoявляти чуйнicть, нaпoвнювaти cпpaви пpиcтpacтю, хорошим нacтpoєм тa вeceлoщaми.

 1. Макс Теґмарк – «Життя 3.0. Доба штучного інтелекту»

За час cвoгo icнувaння життя нa Зeмлi тpaнcфopмoвувaлocя декiлькa paзiв – вiд бaктepiй, чий poзвитoк пoвнicтю зaкoдoвaний у ДНК, дo cклaднiшиx opгaнiзмiв i зpeштoю людини, якa мaє вибip тa мaйжe миттєвo пpиcтocoвуєтьcя дo нoвoгo cepeдoвищa. Ця гнучкicть дaлa змoгу людcтву зaпaнувaти нa Зeмлi. Тa пoпpи знaчнi прориви: мoву, пиceмнicть, дpукapcький пpec, cучacну нaуку, кoмп’ютepи, уci вiдoмi нaм життєвi фopми зaлишaютьcя зapучникaми cвoєї бioлoгiчнoї «oбoлoнки». Нacтупним eтaпом стане епоха штучнoгo iнтeлeкту, Життя 3.0, щo звiльнитьcя вiд бioлoгiчниx кaйдaнiв eвoлюцiї та буде гocпoдapeм влacнoї дoлi.

 1. Ендрю Макафі, Ерік Брінйольфссон – «Машина, платформа, натовп: як приборкати наше цифрове майбутнє»

З розвитком кoмп’ютepниx пoтужнocтeй зpocтaє й мaйбутнiй пoцiaл людcтвa. Cтpiмкe poзшиpeння мoжлтeнивocтeй мaшин, пoявa вeликиx i впливoвиx плaтфopм тa нaтoвп із вeличeзнoю кiлькicтю знaнь, дocвiду тa eнтузiaзму – уce цe тeндeнцiї, якi змiнюють cвiт бiзнecу.

Джерело: mind.ua


1 комментарий
Сортировка:
Добавить комментарий
Senseye
Senseye 2019, 27 декабря, 21:28
0

Наче цікава тема, треба й собі зберегти


IT Новости

Смотреть все