Прості правила виживання в open space

  • 23 января, 07:12
  • 4430
  • 0

Офіси open space спроектували ще у середині минулого століття. Початково вони були покликані забезпечувати продуктивний робочий процес, полегшити комунікацію між різними рівнями співробітників та спонукати циркулювання свіжих ідей та втілень. 

Але з часом дослідники зрозуміли, що open space шкоди приносить не менше, ніж користі. Вони встановили, що люди, які працюють у відкритому офісі, частіше хворіють, не можуть зосередитися на роботі, страждає їх продуктивність та збільшуються випадки професійного вигорання. Тому багато співробітників офісів open space часто вдаються у питання: «Як вижити в таких умовах?».

Прості правила виживання в open space

Закони гуртожитку

Для того, щоб в open space всім жилося легше потрібно дотримуватися правил гуртожитку. Тобто старатися розмовляти не надто голосно, підтримувати порядок на робочому місці, а обідати лише у відведених для цього місцях. Мобільний телефон краще перевести у беззвучний режим або хоча би зменшити гучність, а також старатися розмовляти якомога далі від зосереджених на роботі колег. Музику краще слухати у навушниках, адже не всі можуть розділяти вашу любов до Олега Вінника.

Порятунок від шуму

До речі, навушники не лише зменшать шум від вашої музики для колег, а й допоможуть вам зосередитися на роботі. Улюблена музика і абстрагування від постійного пересування колег навколо – найкращий порятунок від шуму. До того ж, навушники просигналізують іншим, що ви дуже заклопотані і краще вас не зачіпати. Якщо ж музика не допомагає вам зосередитися, то можна використати робочі вушні затички.

Персоналізація

Якщо цього не забороняють офісні правила, то психологи радять персоналізувати ваше робоче місце. Улюблена м’яка іграшка, фото з відпустки чи горщик з квітами допоможе зробити стіл затишнішим, таким, що буде відповідати вашій особистості та допоможе зменшити роздратування чи невдоволення. Якщо у вашій компанії заборонено вносити коригування в офісний декор, то відчути затишок вам допоможе навіть улюблена чашка з ароматним напоєм.

Не ігноруйте перерви

Шкідливо для психологічного та фізичного здоров’я провести вісім годин робочого дня (або й більше) за столом. Навіть під час найбільшої завантаженості роботою дозволяйте собі робити перерви. Виходьте на свіже повітря, спілкуйтеся з колегами на віддалені від роботи теми, випийте кави поза стінами офісу або, якщо ваш офіс може похвалитися місцями для відпочинку та дозвілля, відвідайте їх. Такі перерви допоможуть відновити сили та підвищити вашу продуктивність.

Правила переговорів

Для того, щоб не відволікати колег від роботи, більшість переговорів краще проводити у спеціально відведених для цього кабінетах. Особливо це стосується випадків «серйозних розмов» керівника з підлеглим, за якими буде спостерігати весь офіс. Також переговори колег між собою, які не стосуються інших, краще провести в переговорних кімнатах. Решту розмов між собою варто вести спокійним діловим тоном, не дозволяти проявляти негативні емоції поряд з десятками співробітників.

Дотримуйтеся гігієни

Робота у відкритому офісі значно збільшує ризики підхопити вірусне захворювання. Тому частіше мийте руки та протирайте робочий стіл і комп’ютер від пилу. Самому краще не ходити із застудою на роботу, щоб не наражати на небезпеку інших співробітників. Керівництво і колеги лише будуть вдячні вам за це.

Альтернативні методи

Співробітники, які дуже цінують особистий простір, шукають альтернативні методи врятуватися від open space. Інколи вони навіть доходять до того, що будують навколо себе стіни зі стосу паперу, тек чи книг, намагаючись відгородитися від колег, що відволікають від роботи. Але все може бути набагато простіше. Так, психологи радять встановити у своєму офісі умовні знаки, які сигналізуватимуть про те, що в даний момент до колеги краще не підходити. Деякі закордонні компанії використовують ліхтарики або двосторонні кубики з червоним та зеленим кольорами. За їх досвідом, такі прості методи мінімізують конфлікти та полегшують життя усім співробітникам.

Джерело: rabota.ua


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все