Що писати у резюме технічним спеціалістам? Базові поради і кілька специфічних

  • 17 марта, 09:29
  • 5067
  • 0

Як скласти резюме, якщо ви технічний спеціаліст і шукаєте роботу в ІТ-сфері, для Happy Monday розповідає Ірина Сулацька, рекрутерка у Matic та викладачка у Lviv IT School і Ukrainian Sourcing School.

Розділи, які мають бути у будь-якому резюме 

В Україні не існує єдиного стандарту для структури резюме. Ба більше, деякі компанії мають свої власні шаблони. Втім, є речі, які мають бути в кожному резюме: вони про здоровий глузд, а не про специфіку ролей і сфер діяльності. 

Контакти 

Краще лишити кілька способів зв’язку з вами: наприклад, пошту і скайп. Якщо ви не проти дзвінків, але рідко користуєтесь скайпом — вкажіть свій номер телефону. Обов’язково перевірте правильність ваших контактних даних: бувало, що я отримувала резюме з неправильно вказаною поштою і не мала змоги дати кандидатові зворотний зв’язок.

Навички

Мені подобається фраза: «За кожною відкритою позицією криється невирішена проблема». Роботодавця у першу чергу цікавлять ваші професійні навички. Надайте рекрутеру / Team Lead’у / проєктному менеджеру можливість швидко зорієнтуватись у ваших hard skills. Чим важливішою є інформація (для прийняття компанією рішення щодо вашої кандидатури), тим вище її варто розмістити. Тож опишіть навички другим або третім пунктом: після контактної інформації і summary (якщо вирішите додати його у резюме).

Досвід роботи

Ваш досвід — це те, що презентує вас як професіонала. Саме він дозволив вам освоїти ваші hard skills, розвинути їх, зіткнутись із багатьма складними задачами, придумати рішення, запропонувати ідеї, покращити ваші soft skills і вирішити не одну проблему. Детальніше про опис досвіду роботи поговоримо нижче.

Освіта

Для деяких компаній освіта тестувальників, розробників та інших технічних спеціалістів має значення, тож краще вказати вашу академічну освіту коротко і ясно — університет, факультет, спеціальність, здобутий рівень і роки навчання. 

Не обов’язкові, але корисні розділи резюме

Summary

Цей розділ, який іде після контактів, актуальний для тих, хто вже має досвід за плечима. Summary — це ніби рецензія на ваше резюме. Тут варто стисло описати свої найсильніші навички, здобутки, сфери і доменні області, в яких ви працюєте, а ще, можливо, ваші кар’єрні цілі. Двох-трьох речень цілком достатньо. Summary — це ваша можливість презентувати себе не просто як «тестувальника з 3-ма роками досвіду», а як тестувальника з особливим досвідом за плечима і з певними здобутками (наприклад, «який поставив процес автоматизації тестування на трьох проектах»). 

Місто 

ІТ — глобалізована сфера і переїзди в ній не рідкість. Якщо ви готові до переїзду в інші країни і міста або розглядаєте також і віддалені можливості співпраці, варто вказати це наряду з контактною інформацією. Якщо ж ви живете у Львові і шукаєте роботу в офісі лише тут, то цей пункт не є обов’язковим. Якщо ви не готові до переїзду, а рекрутери пишуть і пишуть, можете попередити їх таким чином: 

Додаткова освіта і сертифікації

Пройшли 10 онлайн курсів? Навчались очно в академії при великій ІТ-компанії? Склали Oracle- чи ISTQB-сертифікацію? Не забудьте згадати про це в своєму резюме. По-перше, для деяких компаній наявність сертифікатів може бути обов’язковою, а по-друге, так компанія побачить, що ви людина, для якої навчання — не просто слово. 

Досвід поза основною діяльністю

Якщо ви маєте свої pet projects (брали участь у хакатонах, допомагали у розробці соціальних або державних проектів), раджу вам додати цей досвід в резюме. Я завжди звертаю на це увагу: люди, яким не байдуже життя навколо і які готові витрачати власний час на вивчення нової технології або розробку pet project, точно щиро люблять свою справу. 

Як описувати у резюме технічні навички

Найзручнішим форматом я вважаю перелік hard skills, поділений за групами. Наприклад, у резюме програміста вони можуть бути такими: programming languages, databases, frameworks, тощо. Не раджу використовувати шкали, за допомогою яких деякі кандидати намагаються візуалізувати свій досвід роботи з конкретною технологією: вони потребують пояснення і не є очевидними для будь-якого рекрутера або Tech Lead’а – наприклад, що означає JavaScript на 2 з 7? 

Вказуйте навички, якими справді володієте, а не ті, про які лише читали або чули. Знання теорії важливе, але кожен технічний спеціаліст виконує задачі саме завдяки hard skills. 

Що робити з технологіями, якими ви ще не володієте на достатньому рівні, але це ваша ціль? Вкажіть їх у Summary або LinkedIn. Якщо ви мали з ними некомерційний досвід (наприклад, використовували лише у pet project), але зацікавлені працювати з ними в майбутньому, додайте це також: рекрутеру буде легше зорієнтуватись. 

Як описувати технічний досвід у резюме

Звісно, у першу чергу важливим є те, які задачі входили у вашу зону відповідальності та якими були ваші особисті досягнення. Але майте на увазі: компаніям зазвичай цікаво знати не лише те, чим ви займались, але й у якій команді ви працювали (5 людей чи 100), які технології загалом були в проєкті (не лише ті, з якими ви працювали), у чому суть проєкту (у двох словах) і наскільки довго ви працювали у кожній компанії та на кожній посаді.

Часто можна побачити в описі досвіду відповіді на питання: «Що робив?»: розробляв функціонал, писав автоматичні тести тощо. Зазвичай цей перелік збігається з тим, що вказують компанії в описах позиції у вакансії. На мою думку, варто також додавати пункти, які відповідають на питання «Що зробив?» — тобто описати свої досягнення. Наприклад: «Навчив трьох juniors, які тепер стали middle-розробниками», «Розробив архітектуру двох проєктів», «Поставив процес автоматичного тестування на Java і написав фреймворк». 

Які додаткові посилання варто додати у резюме

Виступи і статті вашого авторства  

Якщо ви пишете статті для блогу компанії, виступаєте всередині команди або на відкритих заходах, публікуєте свої тексти на сайтах ІТ-спільноти чи маєте запис свого виступу на ютубі — додайте це до свого резюме. 

Технічні акаунти 

Посилання на ваші акаунти у GitHub, Stackoverflow, Kaggle можуть розповісти про вас як про технічного спеціаліста ще більше, аніж резюме і ваш супровідний лист. Якщо ви — активний учасник якоїсь із технічних онлайн-спільнот, раджу додати посилання на ці акаунти у переліку контактної інформації. Окрім того, ви можете додати лінк на Linkedin-профіль: там є можливість попросити про відгук колег з попередньої команди, наприклад.


0 комментариев
Сортировка:
Добавить комментарий

IT Новости

Смотреть все